Centrum.sk: Streda, 23.10.2019
meniny má Alojza
   

FAKTY X: Zmiznutie šesťročného Timmothyho Pitzena je dodnes záhadou

17.4.2019 | Spektrum

Nie každé dieťa má dopriate šťastné detstvo po boku oboch rodičov. Timmothy Pitzen mal šesť rokov, keď ho mama nečakane vyzdvihla v škole a zobrala na výlet, ktorý bol posledným v jej živote a možno aj posledným pre jej syna, keďže ho odvtedy nikto nevidel. Prečítajte si príbeh, z ktorého vám budú naskakovať zimomriavky.

Výlet s tragickým koncom
Timmothyho Pitzena odviezol otec do školy, ale netrvalo dlho a vyzdvihla ho z nej mama Amy Fry-Pitzen, ktorá tvrdila, že ide o vážnu situáciu. Stalo sa to 11. mája 2011 a Timmothy mal vtedy šesť rokov. Matka zobrala chlapca na trojdňový výlet do zoologických záhrad a do vodných parkov.

Na záberoch z bezpečnostných kamier vidno, ako si mama so synom užívajú príjemné chvíle. Prechádzali sa spolu a chlapec sa hral. Posledný záber je z 13. mája 2011, ako Amy s Timmothym odchádzajú z vodného parku.

FAKTY X: Elisabeth Fritzl: 24 rokov väznená a týraná vlastným otcom

O deň neskôr našli v hotelovej izbe bezvládne telo Timmothyho matky s prerezanými zápästiami. Išlo o samovraždu a zanechala zvláštny list. V liste sa písalo, že chlapec je s ľuďmi, ktorí ho milujú a že ho nikto nikdy nenájde. V hotelovej izbe, kde bola mŕtva Amy Fry-Pitzen, nebolo po jej synovi Timmothym ani stopy, ale v jej aute sa našla jeho krv.

Bez stopy, ale s nádejou
Polícia rozbehla pátranie po Timmothym. Skúmali záznamy telefónnych hovorov a emailov. Deň pred samovraždou volala viacerým príbuzným, ktorých ubezpečovala, že Timmothy je v poriadku a v pozadí vraj bolo počuť Timmothyho, ako kričí, že je hladný. No nepodarilo sa im nájsť nič, čo by ich priviedlo k Timmothymu.

Rodina priznala, že Amy trpela v minulosti depresiou a rozpadalo sa jej manželstvo. Vraj sa veľmi bála sa, aby pri rozvode kvôli jej psychickým problémom neprisúdili starostlivosť o Timmothyho jeho otcovi.

FAKTY X: Smrť Marilyn Monroe: Naozaj to bola samovražda?

Otec James Pitzen bol zo zmiznutia syna zdesený a zlomený. Obával sa, že jeho syna postretol nešťastný osud, ale nestrácal nádej. O Timmothym povedal, že bol inteligentný a vynaliezavý, tak dúfal, že je ešte nažive a že sa nájde.

Timmothymu v jeho škole zasadili spolužiaci a učitelia pamätnú záhradu. Na prípad jeho zmiznutia nezabúdajú, práve naopak, Timmothyho často spomínajú a to nielen v škole, ale aj v miestnej komunite.

Nájdený?
Svetielko nádeje sa rozžiarilo v srdciach Pitzenovcov v apríli 2019, keď sa objavila správa, že možno sa našiel Timmothy. Chlapec mal byť v spoločnosti dvoch únoscov a byť s nimi v moteli. Odtiaľ sa mu vraj podarilo ujsť a dostať sa na políciu, kde opísal svojich únoscov, ktorí ho mali držať sedem rokov v zajatí. Polícia ich už v moteli nenašla.

FAKTY X: Zmiznutie 15-ročnej Emanuely vo Vatikáne: Uniesli ju pedofili?

Rodina Pitzenovcov nestrácala nádej a dúfala, že naozaj ide o Timmothyho, ale našťastie, bola veľmi opatrná, keď sa objavil a čakala na dôkaz jeho totožnosti. DNA analýza odhalila, že tínedžer, ktorý tvrdil, že je Timmothy Pitzen, bol v skutočnosti 24-ročný muž menom Bryan Michael Rini.

Timmothy Pitzen je tak naďalej na zozname nezvestných osôb a ostáva záhadou, aký osud ho postretol.

Autor: Theo
Zdroj foto: Archív rodiny Timmothyho Pitzena


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Manželka celú noc neprišla domov, asi má milenca."
"Prosím vás, to hneď nemôžete myslieť na to najhoršie. Možno ju len prešlo auto."

 
Virtuálny barVitanáboj Vitanáboj
  • 6 cl vodky energy
  • 4 cl multivitamínového džúsu
  • physalis