Centrum.sk: Nedeľa, 20.10.2019
meniny má Vendelín
   

FAKTY X: Tajné dokumenty o UFO. Čo skrýva Vatikán a americká vláda?

7.2.2018 | Spektrum

Neidentifikované lietajúce objekty, skrátene UFO, sú stále v médiách skôr spochybňované a zosmiešňované, než aby sa im pripisovala väčšia dôležitosť, a možno aj preto väčšina obyčajných ľudí neverí v existenciu UFO a považujú to len za výmysel ufológov a konšpirátorov.

Ak sa však pozrieme na uniknuté emaily z prostredia americkej vlády a Vatikánu, zistíme, že sa pred ľuďmi na celom svete niečo zatajuje. Vedia vysokopostavení činitelia o UFO viac, než sú ochotní priznať?

WikiLeaks a UFO
Kontroverzná webová stránka WikiLeaks, ktorá sa na celom svete preslávila zverejňovaním veľmi citlivých vládnych a firemných dokumentov, ešte na konci roku 2016 prišla s odhalením, že americká vláda a ich ďalšie spriatelené štáty utajujú pred svetovou verejnosťou nielen informácie o UFO, ale aj existenciu mimozemského života. Ufológovia o rôznych dôkazov a faktov tohto zamerania hovoria už celé desaťročia, a tak uniknuté emaily boli len potvrdením ich „konšpirácií".

FAKTY X: Bitka o Los Angeles: UFO, o ktorom sa stále mlčí

Server WikiLeaks poukázal v rámci uniknutých emailov prezidentskej kandidátky Hillary Clintonovej najmä na jej hlavného stratéga a poradcu Johna Podestu, ktorý bol nielen šéfom tímu amerického exprezidenta Billa Clintona, ale pracoval aj v Obamovej administratíve. John Podesta je však okrem iného aj uznávaný ufológ, ktorý má podľa viacerých dokumentov prístup k tajným informáciám o UFO.

John Podesta sa ešte vo februári 2015 vyjadril, že „jeho najväčšou chybou v roku 2014 bolo, že nezabezpečil odhalenie o UFO." John Podesta na otázku, či existujú dôkazy mimozemského života, povedal: „Len čo verejnosť uvidí všetky dôkazy, ktoré vláda má, bude na nej to posúdiť a som presvedčený o tom, že americký ľud pravdu zvládne."

Muž tvrdí, že 20 rokov bojuje s mimozemšťanmi. Vraj ich zabil už 18

John Podesta už ako šéf Clintonovej volebnej kampane v apríli 2016 tiež povedal: „Je čas skoncovať s utajovaním o UFO. Americká vláda mohla urobiť oveľa lepšiu prácu pri odpovedi na úplne legitímne otázky, ktoré ľudia majú ohľadne neidentifikovaných javov vo vzduchu."

V uniknutých emailoch, ktoré potom v roku 2016 zverejnil server WikiLeaks bol aj ten, kedy známy ufológ Tom DeLonge (tiež bývalý gitarista a spevák) v jednom emaili zasielanom Podestovi písal o troskách UFO v Roswelli, kedy mu napísal: „Rád by som do Washingtonu zobral dvoch veľmi dôležitých ľudí, aby sa s vami stretli. Myslím, že pre vás budú zaujímaví, pretože obaja boli hlavnými vedúcimi vo veci vzťahujúcej sa k našej citlivej téme."

FAKTY X: Portorické UFO - udalosť, o ktorej americké námorníctvo stále mlčí

Pre mnohých ľudí absolútne nepodstatný email, keďže je vytrhnutý z kontextu. Pri bližšej analýze však vyplynie, že tou citlivou témou je práve UFO a veci s tým súvisiace.

UFO a Vatikán
Medzi zverejnenými emailmi však boli aj také, ktoré naznačovali, že tiež Vatikán disponuje tajnými informáciami o UFO. Jeden email z 18. januára 2015 napísaný bývalým americkým astronautom Edgarom Mitchellom, ktorý bol mimochodom aj na povrchu Mesiaca, žiadal Johna Podestu o stretnutie, pretože ako povedal „je potrebne prediskutovať informácie Vatikánu o mimozemskej inteligencii a istom zdroji energie, ktorý by Američania od mimozemšťanov získali."

Ako Mitchell ďalej písal: „Je naliehavé a nutné, aby sme dohodli dátum a čas schôdzky a prediskutovali zverejnenie informácií a energiu nulového bodu." Plánoval Edgar Mitchell len necelý rok pred svojou smrťou odhaliť nejaké utajované informácie? Mitchell plánoval na schôdzku podľa obsahu emailu zobrať aj Terri Mansfieldovú, ktorá takisto odhaľuje utajované informácie o UFO, keď napísal: „Moja katolícka kolegyňa Terri Mansfieldová tam bude tiež, aby nás informovala o tom, koľko toho o mimozemskej inteligencii vie Vatikán."

Už dávnejšie sa vie o tom, že vo Vatikáne v 50. rokoch minulého storočia počas pontifikátu pápeža Pia XII. vznikol tajný program s označením Secretum Omega, ktorý mal zhromažďovať všetky informácie o UFO a mimozemských bytostiach či už na Zemi alebo vo vesmíre. K týmto informáciám sa dostal taliansky novinár Cristoforo Barbato, ktorý v roku 2000 pracoval v Ríme, kedy písal o tajomstvách Vatikánu a bol priamo v centre diania.

Tajomný osud Jima Sullivana: spieval o únose mimozemšťanmi, napokon záhadne zmizol

Tieto informácie potvrdil aj americký spisovateľ Paul Jeffers, ktorý napísal knihu Temné tajomstvá Vatikánu, keď povedal: „Hovorí sa, že Svätý otec sa v tej dobe rozhodol vytvoriť tajnú informačnú službu so štruktúrou podobnou výzvedným službám Spojených štátov a Británie len s tým rozdielom, že ich bádanie sa týka UFO." Podľa Barbatu tento výskum vo Vatikáne stále prebieha a program podlieha prísnemu utajeniu.

Veď napokon to nepriamo potvrdil aj súčasný pápež František, keď v jednom zo svojich príhovorov povedal, že „katolícka cirkev je otvorená všetkým, mimozemšťanov nevynímajúc." Znamená to, že Vatikán vie o UFO, mimozemských civilizáciách a ich technológiách omnoho viac, než si dokážeme všetci predstaviť? Čo pred nami ukrýva Vatikán a americká vláda a kedy sa to ľudstvo dozvie?

Autor: Recber
Foto: Shutterstock


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

- Sestrička, akú teplotu má pacient.
- Normálnu, pán doktor. Izbovú. 18 stupňov.

 
Virtuálny barAbsolut Blue Moon Absolut Blue Moon
  • 4 cl vodky
  • 4 cl Blue curacca
  • 4 cl ananásového džúsu
  • 1 plátok ananásu
  • ľad