Centrum.sk: Štvrtok, 22.8.2019
meniny má Tichomír
   

FAKTY X: Rezidencia Pittockovcov: Dom plný šťastných duchov?

15.7.2019 | Spektrum

Rezidencia Pittockovcov je výnimočná medzi domami, v ktorých bola hlásená paranormálna aktivita. Aj keď duchovia sa v domoch rodiny Pittockovcov objavujú pomerne často, nikdy neboli strašidelní, či zákerní, ale zdali sa byť šťastní, pretože môžu obývať tak nádhernú budovu. 


Sídlo Pittockovcov sa nachádza v časti West Hills v meste Portland, v americkom štáte Oregon. Dom poskytuje úchvatný výhľad na mesto a jeho okolie. Rezidenciu dal postaviť v roku 1909 Henry Pittock, bohatý podnikateľ, ktorý od roku 1860 vlastnil Oregonský týždenník Oregonian, ktorý sa zmenil na denník a funguje aj v súčasnosti. Henryho manželka Georgiana bola filantropka a pomáhala pracujúcim ženám, okrem toho milovala ruže a založila každoročný Portlandský festival ruží, ktorý sa koná dodnes.

FAKTY X: Posadnutie diablom: Čo by ste o ňom mali vedieť?

Luxusná rezidencia Pittockovcov bola dostavaná v roku 1914, ale Pittockovci si ho dlho neužili. Georgiana zomrela už po štyroch rokoch ako 72-ročná a Henry o rok neskôr vo veku 85 rokov. Povráva sa, že duchovia Henryho a Georgiany sa vrátili do domu, pretože síce si ho postavili presne podľa svojich predstáv, ale užili si v ňom iba pár rokov zo svojho života.

FAKTY X: Zotavovňa sa zmenila na mentálny ústav plný hrôzy a duchov

Paranormálna aktivita je v sídle Pittockovcov pomerne častá, avšak, nikto z duchov nebol nepriateľský, ale práve naopak, duchovia sa zdali byť šťastní, že môžu byť opäť v dome. V zjaveniach boli identifikovaní Henry Pittock, jeho manželka Georgiana Pittocková a ich hlavný záhradník.

Prejavov nadpozemskej aktivity je u Pittockovcov viacero. V dome sa kedykoľvek začne šíriť vôňa ruží, ktorú milovala pani domu, Georgiana Pittocková, alebo portrét Henryho Pittocka sa hocikedy začne sám pohybovať po dome. Manželia Henry a Georgiana sa niekoľkokrát aj zjavili viacerým návštevníkom a zdali sa byť veľmi šťastní. Stalo sa aj to, že ženský hlas sa prihovoril návštevníkom milým pozdravom, ktorý bol zrejme tiež od Georgiany. Zachytené boli aj výrazné kroky na záhrade, ktoré prešli až do domu, tie by mali patriť hlavnému záhradníkovi Pittockovcov.

FAKTY X: Tají americká vláda kontakt s mimozemšťanmi?

Pittockovci nie sú jediný prípad, kedy sa duchovia majiteľov vrátili do ich domu snov, podobné zjavenia sú hlásenie aj z rezidencie Berkeley Mansion, z domu Custerovcov vo Fort Riley, či domu Marka Twaina v Hartforde.

Rezidencia v súčasnosti slúži ako turistická atrakcia a ročne ju navštívi až 80-tisíc návštevníkov. Pozrite sa do rezidencie Pittockovcov prostredníctvom videoprehliadky, ktorú nájdete nižšie.

Autor: Theo
Zdroj foto: Profimedia.sk 


Video k téme
Focus Media


Otestujte svoj mechúr!
Otestovalo sa 32548 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Chlap, ktorý sa ledva drží na nohách,sa pýta okoloidúceho:
Kde je tu zväz abstinentov?
Idete sa prihlásiť.
Nie, vyškrtnúť !

 
Virtuálny barNesAmaretto NesAmaretto
  • 4 cl mandľového likéru
  • 2 cl citrónovej šťavy
  • 2 lyžičky cukru
  • 10 cl NESCAFÉ frappé