Centrum.sk: Sobota, 24.8.2019
meniny má Bartolomej
   

FAKTY X: Nezvestní muži z lode Casie Nicole: Zabil ich vlastný príbuzný?

8.1.2018 | Spektrum

Pred takmer 28 rokmi, 10. apríla 1990, sa štyria muži z amerického štátu Georgia vydali loďou na ryby. O päť dní neskôr našli jedného z nich na pokraji smrti v provizórnom záchrannom člne. Zvyšných troch nikdy nenašli. Príbeh lode Casie Nicole dodnes obostiera mnoho záhad.

Kapitánom lode bol Billie Joe Neesmith, ďalších členov posádky tvorili Billieho brat Nathan, ich synovec Keith Wilke a kamarát Franklin Brantley. Počas druhého dňa plavby Nathan zistil, že loď má poruchu, a tak zobudil svojho brata, aby ho o situácii informoval. Vyšetrovanie ukázalo, že problém nebol len v motore, ale do lode aj tiekla voda.

FAKTY X: Najzaujímavejšie záhady roku 2017

Muži sa snažili loď zachrániť, ale márne. Čerpadlá z nejakého dôvodu nefungovali. V jednom momente zrazu motor zastal a posádka sa zhodla, že Casie Nicole treba opustiť. Billie Joe ako kapitán nariadil nástup do záchranného člna. Ten bol však podľa Nathana ako jediného preživšieho v úbohom stave a v podlahe mal dieru. Napriek tomu na ňom chlapi ostali.

FAKTY X: Záhadné zmiznutie slečny Clementovej: Kam zmizla Pani z močiaru?

Morské prúdy potápajúcu sa loď a záchranný čln od seba oddelili. Neskôr však Nathan zbadal Casie Nicole vzdialenú asi štyri kilometre od nich a napriek žiadostiam ostatných mužov, aby ostali pohromade, sa k nej rozhodol doplávať. Vraj videl väčšiu šancu prežiť na lodi s dierou v trupe ako na potápajúcom sa člne.

FAKTY X: Greenbierský duch: Prízrak, ktorý usvedčil muža z vraždy

Nathan neskôr polícii povedal, že k lodi plával celé hodiny. Keď dorazil na jej palubu, zbadal v oblasti, kde predpokladal, že bude jeho brat a zvyšní muži, nákladnú loď. Vraj sa mu zdalo, že pláva zvláštne a niekoľkokrát mala dokonca zastaviť, ako by niečo z vody lovila.

O tri dni neskôr Nathana našla pobrežná stráž a vyhlásila po zvyšku posádky intenzívne pátranie. Nenašla však po zmiznutých mužoch ani stopy.

Teórie o tom, čo sa s mužmi stalo, sa rôznia. Väčšina ľudí sa zhoduje, že Nathanov príbeh je nanajvýš podozrivý. Tvrdenie, že plával sedem hodín, ako aj to, že videl nejakú nákladnú loď, považujú za výmysel. Skôr sa domnievajú, že mal prsty priamo v zmiznutí zvyšných členov posádky. Existujú však aj tvrdenia, že spomínaná nákladná loď existovala a bola súčasťou pašeráckej siete. Mužov v záchrannom člne mala jej posádka zlikvidovať, aby zahladila stopy.

Rodinní príslušníci zmiznutých sa držia Nathanovho rozprávania a za všetko vinia nákladnú loď. Billie, Keith a Franklin sú podľa nich väznení niekde v zahraničí, o čom má svedčiť päť telefonátov, ktoré po incidente obdržali majiteľ Casie Nicole Doug Tyson a Billieho a Nathanova sestra Oneida.

Prvé štyri razy volal muž, ktorý hovoril len po španielsky a uviedol iba meno a telefónne číslo volaného. Posledný telefonát pochádzal od muža s výrazným prízvukom, ktorý tvrdil, že niekoho „privedie domov". Rodina zmiznutých i Doug preto verili, že ich drahí sú nažive a držia ich vo väzení. Žiadne dôkazy to ale nikdy nepotvrdili a úrady vyhlásili mužov za mŕtvych. Ich osudy tak zrejme navždy ostanú tajomstvom Atlantického oceánu.

Autor: Liam
Foto: Youtube


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Manžel príde domov z týždňovky, ľahne do postele k manželke a počíta nohy trčiace z pod periny:
- 1, 2, 3, 4, 5, 6
Nejako mu to nesedí, tak vstane z postele a ráta ešte raz
- 1, 2, 3, 4... No, veď preto...

 
Virtuálny barStrawberry Daiquiri Strawberry Daiquiri
  • 4cl Bacardi Carta Blanca
  • cukor
  • 2 jahody
  • citrónová šťava
  • jahoda na ozdobu
  • ľad