Centrum.sk: Sobota, 24.8.2019
meniny má Bartolomej
   

FAKTY X: Chladnokrvne: Štvornásobná brutálna vražda sa stala námetom knihy

20.5.2019 | Spektrum

Richard Hickock a Perry Smith sedeli za mrežami, keď sa od spoluväzňa dozvedeli o istom boháčovi menom Herb Clutter. Ten mal vraj v domácom trezore obrovské množstvo peňazí, stačilo sa k nemu len vlámať. Muži však neostali len pri krádeži. Z ich brutálneho vyčíňania dodnes mrazí.

Svoj čin začali Hickock so Smithom plánovať ešte vo väzení. Presne vedeli, ako sa dostať do domu. Herb Clutter bol farmár, ktorý žil v dedine Holcomb v Kansase. Zamestnával až 18 pomocníkov a na farme s ním žila aj jeho manželka a deti. 15. novembra 1959 ku Clutterovcom v ranných hodinách vtrhli dvaja zločinci. V dome sa práve nachádzal Herb s manželkou a dve z ich štyroch detí.Lupiči rýchlo zistili, že v dome nie je žiadny trezor, a tak zobudili otca rodiny. Ten im dal menší obnos peňazí, ktorý mal práve pri sebe, a povedal, že viac nemá. Muži teda zobudili aj zvyšok rodiny, jej členov zviazali a znovu prepátrali celú budovu. Clutterove vyhlásenie sa potvrdilo, zo speňažiteľných predmetov iba ďalekohľad a rádio.

Detskí vrahovia: Ich krutosť šokovala svet

Nasledovala debata o tom, čo spraviť so svedkami. Vyriekli rozsudok smrti.

Keď na farmu dorazili policajti, našli ohavné miesto činu. 48-ročný otec rodiny ležal v prízemí v pyžame. Mal zviazané ruky a ústa zalepené páskou. V tele mal viacero bodných rán, podrezané hrdlo a hlavu rozstrelenú brokovnicou. Na gauči vo vedľajšej miestnosti našli 15-ročného Kenyona: zviazaného, umlčaného páskou a s rozstrelenou hlavou. Na poschodí v oddelených izbách ležali telá 45-ročnej matky Bonnie a jej 16-ročnej dcéry Nancy. Obe postretol rovnaký osud ako Kenyona.

Po zločincoch okamžite vyhlásili pátranie, Hickockovi a Smithovi sa však dlho darilo unikať. Krátko žili v Mexiku, kde v záložni predali ďalekohľad a rádio. Potom sa stopom dostali až do štátu Iowa, kde ukradli auto a vrátili sa do Kansasu. Následne putovali na Floridu a potom do Nevady, kde ich v posledný decembrový deň roku 1959 konečne dolapili muži zákona.

FAKTY X: Masaker na farme Hinterkaifeck: kto čakanom zabil šesť ľudí?

Hickock a Smith stále jazdili v tom istom aute, ktoré ukradli v Iowe. Jeden z nich mal dokonca obuté rovnaké topánky ako v deň vraždy Clutterovcov. Zistilo sa to vďaka krvavému odtlačku, ktorý zanechal na mieste činu. Netrvalo dlho, kým sa obaja priznali k spáchaniu ohavného činu. Už 29. marca 1960 nad nimi porota vyriekla rozsudok a odporučila trest smrti. Popravili ich 14. apríla 1965 obesením.

Posledné slová sériových vrahov: Monštrá nemali žiadne svedomie

Ak sa vám zdá príbeh o tomto brutálnom čine známy, vaše tušenie je správne. Opísal ho totiž Truman Capote vo svojej legendárnej knihe s názvom Chladnokrvne

Autor: Liam
Foto: Youtube


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Manžel príde domov z týždňovky, ľahne do postele k manželke a počíta nohy trčiace z pod periny:
- 1, 2, 3, 4, 5, 6
Nejako mu to nesedí, tak vstane z postele a ráta ešte raz
- 1, 2, 3, 4... No, veď preto...

 
Virtuálny barStrawberry Daiquiri Strawberry Daiquiri
  • 4cl Bacardi Carta Blanca
  • cukor
  • 2 jahody
  • citrónová šťava
  • jahoda na ozdobu
  • ľad