Centrum.sk: Sobota, 21.9.2019
meniny má Matúš
   

Zaujímavosti o masturbácii: V koľkých rokoch začínajú ženy?

28.8.2019 | Sex a Flirt

Nie je nad kvalitne využitú chvíľu osamote. Reč je uspokojení samého seba, čo je aktivita robená častejšie, ako ľudia priznávajú. A platí to u mužov aj u žien.


Pritom - ako je dobre známe - masturbovanie je z viacerých ohľadov telu prospešné a starodávne strašenia typu "stratíš z toho libido alebo ochorieš" sú už dávno pasé. Čo sa oplatí o single-sexe ešte vedieť?

1. Nie je prekvapením, že muži to robia častejšie. Ich sexuálna túžba je špecifickými hormónmi poháňaná silnejšie a podľa prieskumov je ich priemerné číslo 12-krát za mesiac.

Masturbujte lepšie: Päť tipov pre osamelých chlapov

2. Ženy sa mierne zdržiavajú. Podľa všetkého si to samy urobia asi 5-krát za mesiac, no ako sme už naznačili, často sa k masturbovaniu hanbia priznať. Takže?

3. Rozdielom je aj vek, v ktorom prvýkrát strčíme ruku do vlastných nohavíc. Mužské pohlavie to skúša ešte na základnej škole okolo veku 11 rokov, baby otáľajú. Podľa odpovedí z prieskumov je zrejmé, že čakajú na zrelosť v sexuálnej oblasti a túžbu po spoznávaní svojho tela. Priemerným vekom je teda 14 rokov.

Masturbujete príliš často? Zistite, či máte problém

4. Prekvapivo vyznieva aj to, že veľká časť ľudí pri masturbovaní nepotrebuje dosiahnuť orgazmus. Stačia im príjemné pocity, ktoré samo-sex navodí a sú spokojní.

5. V celkovom meradle možno povedať, že masturbujú skoro všetci muži (okolo 90 percent), žien je výrazne menej. Je to niečo cez 60 percent.

6. Ak by sa niekto obával pevného vzťahu či dokonca manželstva, strachy bokom. Väčšina ľudí neprestáva ani vtedy.

7. Populárnou hrou je dotýkanie sa vlastného tela a partner sa pozerá. Už podstatne menej radostne človek prežije to, keď sa naňho pozrie niekto iný. Prichytenie pri čine zažila necelá polovica tých, ktorí sa sebauspokojovaniu pravidelne oddávajú.

Masturbácia: Vieme, aké problémy rieši a aké spôsobuje

8. Je známe, že sex - masturbáciu nevynímajúc - pomáha zdraviu srdca, imunite či spánku. Pozor však na to, že si môžete aj ublížiť. Lekári varujú pred nadmerným používaním slín, ktoré nepôsobia dostatočne dlho ako lubrikant a navyše šíria baktérie. Preto niet nad gél či krém.

9. K negatívny následkom ešte jedno upozornenie - až 60 percent poranení penisu vzniká práve pri masturbácii. Takže opatrne!

10. A na záver pikoška - tušili ste, že ejakulát zo sexu a z masturbácie je rozdielny? V prvom prípade je v ňom viac spermií ako v druhom, čo dáva logiku, no je tu ešte niečo. Ani pri sebauspokojovaní nevyprodukuje muž vždy to isté. Silnejší obsah má ejakulát vtedy, keď muž videl v porne úplne novú ženu. Ak si film zopakuje, "obsah" je slabší. To sú ale výskumy, čo?

Autor: ling
Foto: Profimedia


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Prečo keď vaša žena alebo prieteľka otehotnie, všetky jej priateľky hladia jej brucho a hovoria "gratulujem" - ale žiadna nepohladí vášho vtáka a nepovie "dobrá práca"???

 
Virtuálny barLetec Letec
  • 5 cl rum
  • 1,5 cl citrónová šťava
  • grenadína
  • šampanské