Centrum.sk: Utorok, 12.11.2019
meniny má Svätopluk
   

Rozvod nie je koniec sveta: Pozrite sa, aké pozitíva prináša

24.4.2019 | Sex a Flirt

Rozvod nezvykne byť príjemná udalosť, ale keď už mu musíte čeliť, je dobré, ak sa naň budete pozerať s optimizmom. Jedna etapa vášho života sa síce končí, ale otvára sa vám nová, do ktorej vykračujete so skúsenosťami a s ponaučením. Spoznajte, aké pozitíva prináša rozvod.

Možno budete s bývalou vychádzať lepšie
Mnohé páry si zvyknú po rozvode rozumieť oveľa lepšie, než kým žili v spoločnej domácnosti. Rozvod totiž neznamená, že sa po ňom budete s bývalou ohadzovať sekerami, práve naopak, možno z vás budú dobrí kamaráti. Stáva sa, že aj keď si nie ste súdení ako životní partneri, dokážete nájsť spôsob, ako byť kamarátmi, čo je dobré najmä ak máte spoločné deti. Ale nečakajte, že sa váš vzťah pretransformuje zo dňa na deň. Chce to čas, kým sa zahoja staré rany.

FOTO: 13 dôkazov, že manželstvo je umenie

Spoznáte skutočných priateľov
Môžete mať mnoho priateľov, ale keď sa dostanete do ťažkej životnej situácie, akou je napríklad rozvod, až vtedy sa ukáže, kto je skutočný priateľ a kto to iba predstieral. Tí praví priatelia vás podržia, budú vám oporou a budú pri vás stáť aj v náročných chvíľach. Také momenty zvyknú posilniť priateľstvo a vďaka takýmto ľuďom sa vám bude začínať nový život ľahšie.

Päť štádií vzťahu: Iba tie najsilnejšie páry sa dostanú za číslo tri

Budete pripravenejší na ďalší vzťah
Je rozumné poučiť sa z chýb z predchádzajúceho vzťahu a zužitkovať svoje skúsenosti v novom vzťahu. Ten má vďaka tomu šancu byť silnejší a šťastnejší. Len si dávajte pozor, aby ste nepristupovali k svojej novej partnerke rovnako, ako k vašej bývalej, je to iná žena s inými očakávaniami.

Sex na pracovisku: Ako dopadli úlety v práci?

Môžete byť sám sebou

Kým ste boli v škrípajúcom vzťahu, neustále ste sa museli prispôsobovať a snažiť sa uspokojovať druhú stranu. Po rozvode môžete konečne začať spoznávať sám seba, svoje potreby, túžby a realizovať svoje sny.

Autor: Mat
Zdroj foto: Shutterstock


Focus Media


Otestujte svoje fitness IQ!
Otestovalo sa 18512 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Ako sa povie policajtova žena po španielsky? Doňa Debilita

 
Virtuálny barClaire Claire
  • 4 cl brandy
  • 1 žĺtok
  • 2 cl cukrového sirupu
  • studená čierna káva
  • mletá káva