Centrum.sk: Nedeľa, 20.10.2019
meniny má Vendelín
   

Päť štádií vzťahu: Iba tie najsilnejšie páry sa dostanú za číslo tri

12.4.2019 | Sex a Flirt

Aj keď je každý vzťah iný, niečo majú úplne všetky spoločné. Je to päť štádií, ktorými si prejdú všetky páry, aj keď nie všetkým sa podarí prepracovať až do štvrtej a piatej fázy. V každom vzťahu je trvanie jednotlivých fáz veľmi individuálne, ale určite veľmi rýchlo zistíte, v ktorej sa práve nachádzate.

1. Medové týždne
Keď to medzi vami začne iskriť, lietajú vám motýle v bruchu, každý bozk je ako z rozprávky a chvíle, kedy nie ste spolu, trvajú nekonečne. V období zamilovanosti, resp. medových týždňov, sú vaše emócie na vrchole a užívate si každý moment. Zapamätajte si tieto chvíle.

2. Usadenie sa
Keď je vám spolu dobre, rozhodnete sa ísť spolu ďalej. Začnete spolu žiť a riešiť aj iné veci, než iba užívanie si jeden druhého. Stále si síce vychutnávate zamilovanosť, ale objavujú sa povinnosti a prekážky, ktoré musíte spolu prekonávať. Váš vzťah je v tomto období ešte stále veľmi krehký.

Najbizarnejšie veci, ktoré muži robili s vlastným penisom

3. Stereotyp a nespokojnosť
Časom sa začne vytrácať iskra a už si tak veľmi neužívate spoločné chvíle, ako predtým. Ste k sebe čoraz odmeranejší, mrzutejší a hrozí vám, že povinnosti a starosti vás pohltia natoľko, že ste popri nich zabúdate na to byť partnerom. Toto je kritické obdobie, kedy vo vzťahu vládne stereotyp a nespokojnosť, ktoré mnohé páry nedokážu prekonať a odcudzia sa natoľko, že sa rozídu. Ak si chcete udržať funkčný vzťah, obaja sa musíte snažiť pracovať na ňom a vedieť si nájsť čas jeden na druhého, navzájom sa pochopiť a podporiť a práve v tých ťažkých časoch si spomeňte na obdobie, keď ste boli do seba bláznivo zamilovaní.

Sex na pracovisku: Ako dopadli úlety v práci?

4. Stabilita
Keď prekonáte krízu v treťom období, dostanete sa do obdobia, kedy ucítite stabilitu vo vzťahu a nájdete jeden v druhom oporu. Uvedomujete si, že nemôžete byť stále spolu a tak si doprajete priestor, aby ste sa mohli obaja sebarealizovať a venovať sa každý svojim záujmom.

FOTO: 13 dôkazov, že manželstvo je umenie

5. Odhodlanie
Ak sa vám podarí dostať sa až tohto bodu, gratulujeme vám. Obaja ste vo vzťahu spokojní, nič vám v ňom nechýba, maximálne si dôverujete, naučili ste sa spolu fungovať a ak máte nejaké nedostatky, spolu pracujete na ich zlepšení a svojho partnera by ste za nič na svete nevymenili.

Autor: Mat
Zdroj foto: Shuttestock


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

- Sestrička, akú teplotu má pacient.
- Normálnu, pán doktor. Izbovú. 18 stupňov.

 
Virtuálny barAbsolut Blue Moon Absolut Blue Moon
  • 4 cl vodky
  • 4 cl Blue curacca
  • 4 cl ananásového džúsu
  • 1 plátok ananásu
  • ľad