Centrum.sk: Štvrtok, 14.11.2019
meniny má Irma
   

Masáž prostaty: Prináša benefity, ktoré oceníte

3.10.2019 | Sex a Flirt

Prostata je orgán, ktorý sa nachádza medzi konečníkom a močovým mechúrom. K jej aktivácii dochádza pri sexuálnom vzrušení a práve tento malý orgán, ktorý vyzerá ako orech, je zodpovedný za vylučovanie tekutiny pri vzrušení až po fázu ejakulácie. Avšak to nie je jediná funkcia prostaty. Lekári už dlhšiu dobu upozorňujú, že muži by tomuto orgánu mali dať viac priestoru a dopriať mu pravidelnú masáž. Výzvou však je, že sa tak dá spraviť jedine cez konečník.

Masážou k dobre erekcii

Spojenie prostaty s erekciou dnes nie je úplne prebádanou oblasťou, ale každý urológ vám povie, že masáž prostaty môže dobrej erekcii napomôcť. Niekedy ju dokonca priam vyvolá. Veď na tom sú koniec - koncov založené aj tantrické masáže. Urológovia dokonca masáž prostaty odporúčajú na zlepšenie prekrvenia intímnej oblasti. Práve dobré cievy a dostatok prekrvenia je kľúčom k stoporenému penisu.

Správa, ktorá mužov nepoteší: Poloha na psíka je najnebezpečnejšia

Bol proti rakovine a zväčšeniu
Rakovina prostaty je veľmi častým nádorovým ochorením u mužov. Druhým rizikom okrem rakoviny je nadmerne zväčšená prostata, ktorá znemožňuje pravidelné močenie a spôsobuje zápaly. Rakovinu nechce nikto a ani operáciu prostaty cez močovú rúru si žiadny chlap nechce vytrpieť dobrovoľne. Masáž je práve vhodnou prevenciou. Je účinná, preventívna a omnoho príjemnejšia, ako keď vám prostatu liečia cez penis.

Všetko, čo potrebuje každý muž vedieť o BDSM

Lepší sex
Prostata má dočinenia aj s lepším sexom, pretože čím je v lepšej kondícii, tým bude v lepšej kondícii váš sexuálny život aj vylučovanie. Masáž má všeobecne liečivé účinky. Nielen na svaly, kvôli čomu absolvujeme športové masáže, ale rovnako účinkuje pozitívne aj na prostatu. Hoci jej masáž nezahrnie do svojho repertoáru každá masérka. Výhodou však je, že sa k prostate viete dostať aj sami.

Všetko, čo potrebujete vedieť o krúžkoch na penis a ich využití

Prostatický orgazmus
Tak ako ženy delia orgazmus na vaginálny a klitoriálny, tak aj muži môžu deliť orgazmus na klasický a prostatický. Tisíce nervových zakončení umožnia mužom dosiahnuť orgazmus výsostne len jemnou stimuláciou a masážou prostaty cez konečník. Prostatu nahmatáte pár centimetrov za konečníkom a to, že na ňu siahnete, okamžite spoznáte. Skvelá je aj kombinácia klasického sexu alebo masturbácie, ak k nemu zapojíte aj stimuláciu prostaty. Pritom nejde o nič zložité. Stačí trochu lubrikantu a ostrihané nechty. Techniku si zvolíte sami. V tejto oblasti však platí, že všetko je krajšie, ak vám pomáha niekto iný.

Autor: Marcos
Foto: Shutterstock


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Mám si dať ešte jedno pivko alebo nie? Brucho hovorí, že áno, hlava zase, že nie. Hlava je múdrejšia než žalúdok. Preto múdrejší ustúpi."

 
Virtuálny barApple Stock Apple Stock
  • 4 cl Fernet Stock Citrus
  • 12 cl jablkového džúsu
  • škorica