Centrum.sk: Nedeľa, 17.11.2019
meniny má Klaudia
   

FOTO: Spoločníčky z Vietnamskej vojny: Ženy, ktoré robili spoločnosť Američanom

17.10.2019 | Sex a Flirt

Vo všetkých krajinách a v každej vojne sa vždy našli ženy, ktoré paktovali s dobyvateľmi či okupantmi. Vo Vietname bola síce situácia trochu zložitejšia, no aj tamojšie ženy neraz žili či aspoň spávali s americkými vojakmi. Deti, ktoré vzišli z takýchto zväzkov, to mali v živote mimoriadne ťažké.

Američania v Južnom Vietname nevystupovali ako okupanti a tamojšie ženy nevideli nič zlé na tom, ak si nejakého mladíka zo zahraničia ulovia. Lenže keď USA uznali prehru a stiahli armádu z Vietnamu, k moci sa dostala komunistická strana a verejná mienka sa obrátila proti tým, ktoré hľadali útechu u amerických vojakov. A nepriazeň neobišla ani ich deti, skôr naopak.

FOTO: Zábery z vojny vo Vietname, ktoré sa nemali dostať na verejnosť

Prezývali ich „bụi đời", vo voľnom preklade čosi ako „špina života". Termín najprv označoval pouličné gangy mladistvých, ale po návrate Američanov do vlasti sa uchytil aj na označenie takzvaných „ameraziatov", teda potomkov mužov zo zámoria a Vietnamiek. Odhaduje sa, že takýchto detí tu ostalo asi 50-tisíc. Spoločnosť ich odvhrla, zväčša sa živili žobraním, neraz prostitúciou. Americká vláda prijala zodpovednosť za tieto „deti" až v roku 1988, kedy ich na základe zákona zvaného aj „Amerasian Homecoming Act" získalo občianstvo približne 20-tisíc.

Fotografie žien, ktoré robili spoločnosť americkým vojakom počas vojny, nájdete v našej galérii.

Autor: Noel
Foto: Youtube


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

- Neviem sa rozhodnúť, či po smrti sa mám dať spáliť alebo pochovať!
- A čo ti radí manžel?
- Aby so sa dala vypchať!

 
Virtuálny barAdria Look Adria Look
  • 2 cl ginu
  • 2 cl Curacao blue
  • šampanské na doliatie
  • 2 cl citrónovej šťavy
  • marhuľa na ozdobenie