Centrum.sk: Štvrtok, 22.8.2019
meniny má Tichomír
   

Čo sa ľudia najčastejšie pýtajú v partnerskej poradni?

13.7.2019 | Sex a Flirt

Partnerskú alebo sexuologickú poradňu by potrebovalo navštíviť viac ľudí, než sa odváži. Možno patríte k tým, ktorí do nej zatiaľ nešli, aj keď by sa im zišla. Pozrite sa s nami na odpovede na najčastejšie otázky, ktoré padajú u partnerských terapeutov. Možno medzi nimi nájdete odpovede na otázky, ktoré trápia aj vás.„Je sexting nevera?"
Filrtovanie nie je nič nové, ale vo vzťahoch sa čoraz viac objavuje sexting s inými ľuďmi, čo spôsobuje problémy. Ak sa partner po čase dozvie, že jeho polovička si s niekým píše pikantné správy, môže sa cítiť zranený, oklamaný a podvedený. Sexting s inými ľuďmi by nemal byť medzi partnermi tajomstvom, v tom prípade sa totiž môže považovať za neveru. Ale ak je partner oboznámený a uzrozumený s tým, čo si ten druhý píše s niekým, nemusí to byť problém, pokiaľ ide iba o trochu fantazírovania a nehrozí, že to prerastie do niečoho väčšieho. Prípadne, si vzrušujúce správy môžete písať vy dvaja.

Najväčšia hrozba vzťahu s mladšou ženou sa prejaví po rozvode

„Som normálny?"
Variácie tejto otázky padajú v partnerských a sexuálnych poradniach dosť často. Odpoveď terapeutov ľudí upokojí - či už sa trápite kvôli fyzickým nedostatkom alebo kvôli vašim sexuálnym túžbam, môžete byť pokojní. Pokiaľ vaše túžby neprekračujú hranice morálnosti, zákonov a vaša partnerka im rozumie, prípadne ich zdieľa s vami, tak ste normálny. Aj pochybnosti o vašom výzore môžete hodiť za hlavu, pretože vždy sa dá nájsť niekto, kto vás bude mať rád aj napriek alebo vďaka vašim fyzickým nedostatkom.

Medzi láskou a zamilovanosťou je veľký rozdiel, poznáte ho?

„Ako často by sme mali mať sex?"
Túto otázku sa pýta obvykle ten z partnerov, ktorému sa zdá, že v ich vzťahu nie je dostatok sexu, aby druhej stane dokázal, že naozaj sa venujú sexu málo. Avšak, terapeuti musia ľudí upozorniť, že problém nie je iba v nedostatku sexu. Vždy sa ukáže, že obom partnerom chýbajú hlavne pocity byť milovaný, žiadaný a docenený. Muži zväčša potrebujú sex, aby sa cítili milovaní, žiadaní a docenení. A ženy potrebujú byť milované, žiadané a docenené, aby mohli mať sex, ktorý im prinesie skutočné potešenie.

Autor: Mat
Zdroj foto: Shutterstock


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Chlap, ktorý sa ledva drží na nohách,sa pýta okoloidúceho:
Kde je tu zväz abstinentov?
Idete sa prihlásiť.
Nie, vyškrtnúť !

 
Virtuálny barNesAmaretto NesAmaretto
  • 4 cl mandľového likéru
  • 2 cl citrónovej šťavy
  • 2 lyžičky cukru
  • 10 cl NESCAFÉ frappé