Centrum.sk: Štvrtok, 14.11.2019
meniny má Irma
   

Baklažán, broskyňa, či voda: Za tieto emotikony dostanete BAN

9.11.2019 | Sex a Flirt

Ak sa chcete na sociálnych sieťach pochváliť, ako dobre ste si obrobili záhradu, pravdepodobne príde ban. Sociálne siete totiž bežné ovocie a zeleninu považujú za úchylné, perverzné a dokonca môžete dostať trest za sexuálne obťažovanie. Opatrne, na aké obrázky vo svojom mobile kliknete. Ľahko sa totiž môžete stať čiernou ovcou rodiny obvinenou zo sexuálne neprístojného správania.

Len nič o sexe

Stačí odvážnejšia fotka a už máte zablokovaný profil. Nejaké vtipy o sexe a nemôžete sociálnu sieť používať niekoľko dní. Cenzúra sociálnych sietí postupuje do ďalšieho levelu. Aktuálne sa môžete ocitnúť na čiernej listine sexuálnych zvrhlíkov aj za obyčajné ovocie a zeleninu, ktorú si na svojom profile zverejníte.

VIDEO: Vyvinuli exoskeleton pre ochrnutých, pomôže ľuďom znovu chodiť

Neukazujte svoju záhradku
Sociálne siete vyslali odkaz, že sú dielom ľudí, ktorí žijú v technologickej bubline a nevedia, čo je to za radosť pochváliť sa čerstvou úrodou voňavých broskyniek, marhúľ či krásneho baklažánu. Pretože práve tieto ikony sa stali nositeľmi zlovestnej sexuality.

VIDEO: Prvýkrát v dejinách natočili, ako čierna diera trhá hviezdu na kusy

Vďaka nim sa síce dali napodobniť aj sexuálne polohy a skríženie broskyne s baklažánom viac ako ku genetickým špekuláciám zvádzalo k divokej noci, avšak je to dôkaz, že internetoví geekovia nemajú zmysel pre štipku humoru. Preto pozor, ako naznačíte, že vaša frajerka mala na obed šťavnatú broskynku. Za takéto náznaky obrázkami sa rýchlo stanete pornomaniakom. Aspoň očami cenzorov sociálnych sietí.

Prichádza drevený notebook, má šetriť prírodu i peňaženky

Pozor aj na počasie
Aktuálne budú dosť v kurze hmly aj sychravé počasie a dážď, ale pozor. Aj za kvapky vody, ktorými by ste chceli vyjadriť aktuálny stav za oknami, vás môžu diskvalifikovať z ihriska sociálnych sietí. Pýtate sa prečo je voda tak riziková? Pretože Markovi Zuckerbergovi príliš pripomína fŕkajúce telesné tekutiny. Je viac ako pravdepodobné, že cenzúra sa bude rozširovať. Emotikony, ktoré boli nakreslené pre zábavu a preto, aby šetrili slová a robili naše správy zábavnejšími, sa pomaly budú ocitať na blacklistoch v jednej kategórii s vulgarizmami.

Autor: Marcos
Foto: Shutterstock


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Mám si dať ešte jedno pivko alebo nie? Brucho hovorí, že áno, hlava zase, že nie. Hlava je múdrejšia než žalúdok. Preto múdrejší ustúpi."

 
Virtuálny barApple Stock Apple Stock
  • 4 cl Fernet Stock Citrus
  • 12 cl jablkového džúsu
  • škorica