Článok bol vytlačený zo serveru Magazín.sk

Medzi láskou a zamilovanosťou je veľký rozdiel, poznáte ho?

11júla 2019 | Sex a Flirt
Po pár dňoch alebo týždňoch máte pocit, že ste stretli tú pravú a máte chuť hneď s ňou začať bývať, plánovať rodinu a ďalekú budúcnosť. Ale pozor! To, čo práve prežívate vôbec nemusí byť láska, ale iba pobláznenie zvané zamilovanosť.
Rozdiel medzi láskou a zamilovanosťou
Pri zamilovanosti nemyslíte na nič iné iba na vašu novú lásku, chceli by ste s ňou tráviť všetok čas užívate si spoločné zážitky a máte pocit, že ste stretli lásku svojho života. Lenže ide o vzplanutie, ktoré časom vymizne a po ňom sa vaše city rozplynú alebo prerastú v lásku. Láska predstavuje hlboký cit, oddanosť, ochotu urobiť pre toho druhého aj prvé posledné a prežiť s ním aj ťažké, nepríjemné chvíle.

FOTO: Kinsey Wolanski: Sexy nahotinka z ihriska

Je zamilovanosť zlá?
Nie, zamilovanosť je veľmi príjemné obdobie. Motýle vám lietajú v bruchu, je vám spolu dobre a chceli by ste byť spolu neprestajne. Problém nastáva, ak vášnivé city nie sú opätované a druhá strana jednoducho nemá o vás rovnaký záujem alebo ak sa kvôli zamilovanosti nedokážete sústrediť na svoje povinnosti.

Bisexuáli prehovorili: Aký je rozdiel medzi randením s mužom a so ženou?

Môže zamilovanosť prerásť do lásky?
Samozrejme, vášnivé pobláznenie môže prerásť do dlhotrvajúcej lásky, ale nestane sa to z večera do rána. Láska vyžaduje čas a snahu oboch zúčastnených. Buďte trpezliví, komunikujte spolu a spoločne hľadajte riešenia na problémy a potom príde aj skutočná láska, ktorá nie je iba o vášni, ale najmä o nájdení stratenej polovičky.

Autor: Mat
Zdroj foto: Shutterstock(c) News and Media Holding