Centrum.sk: Sobota, 21.9.2019
meniny má Matúš
   
  Len pre mužov: 10 chorôb, ktoré ich najčastejšie zabíjajú  
Psychické problémy až samovražda - u mužov sú na vysokej priečke hroziaciach zdravotných komplikácií aj psychické problémy. Vo väčšine prípadov nie sú konzultované a liečené, čoho výsledkom býva siahnutie si na vlastný život.
     
     
 
   
 
     
Len pre mužov: 10 chorôb, ktoré ich najčastejšie zabíjajúNetreba opakovať, že muži a ženy sa v mnohých veciach líšia. Je to tak dokonca aj v oblasti zdravia a hrozbách, ktoré na nich číhajú.

Mužské telo je špecifické, a tak je náchylnejšie na iné choroby ako jeho ženský opak. Samozrejme, v niečom sa zhodnú, no rebríček príčin, ktoré zabíjajú, je predsa iný. Pred čím chlapov varujú štatistiky?

FOTO: Zdravotné tipy, za ktoré budete naveky vďačný

Absolútnou jednotkou, ktorá medzi silnejším pohlavím kosí najviac, sú problémy so srdcom. Kardiovaskulárny systém je komplikovane - no perfektne - prepojený so zvyškom tela, a tak si človek často neuvedomuje, čím mu škodí. Srdce najviac ohrozuje fajčenie, vysoký krvný tlak, vysoký cholesterol a diabetes. Rodinnú anamnézu síce ovplyvniť nevieme, ale životný štýl áno. Ak teda nechcete byť ďalšou zápalkou v škatuľke "zradilo ho srdce", treba preto niečo robiť.

Alergia na zvuky trápi mnohých ľudí, patríte medzi nich?

Číslom dva na zozname chorôb zabíjajúcich mužov je rakovina. V galérii pod článkom sa dozviete, ktoré druhy ohrozujú chlapov najviac a či sa proti tomu dá niečo robiť. Vojdite do galérie a nájdete aj celý zvyšok desaťmiestneho rebríčka. Čo nasleduje po srdci a rakovine a na čo si dávať pozor?

Autor: ling
Foto: Shutterstock