Centrum.sk: Sobota, 21.9.2019
meniny má Matúš
   
  FOTO: Robili ste to dodnes zle? Zistite, ako správne skladovať potraviny  
Baklažán neznáša nízke teploty. V chladničke táto zelenina zmäkne a veľmi rýchlo stratí všetky svoje dobré vlastnosti. Baklažány je lepšie skladovať pri izbovej teplote mimo priameho slnečného žiarenia.
     
     
 
   
 
     
FOTO: Robili ste to dodnes zle? Zistite, ako správne skladovať potravinyV chladničkách zvyknú ľudia skladovať všetko: ovocie, zeleninu, sladkosti, pečivo. Viete však, že niektorým potravinám v chladnom prostredí síce predĺžite trvanlivosť, ale zároveň ich poškodíte? Pozrite sa, ako správne skladovať potraviny.

Chlieb sa najlepšie uchováva v pevne uzatvorenom chlebníku s trochou soli, ktorá ho chráni pred plesňou. Ak necháte bochník chleba v taške zo supermarketu, zostane mäkký, ale existuje veľká šanca, že bude o pár dní pokrytý plesňou. Plastové vrecká nedovoľujú chlebu „dýchať" a vytvárajú vysokú vlhkosť, ktorú huby naozaj milujú.

Ako vznikli moderné potraviny? Historky, o ktorých ste nepočuli

Udržiavanie chleba v chladničke však tiež nie je najlepším nápadom, pretože pri nižších teplotách sa voda odparuje výrazne rýchlejšie a chlieb sa tak veľmi rýchlo stáva oschnutým. Mimochodom, ak potrebujete chlieb uložiť dlhšiu dobu, môžete ho vložiť do mrazničky. Zostane čerstvý štyri až šesť mesiacov.

Ďalšie tipy na skladovanie potravín nájdete v našej galérii.

Autor: Noel
Foto: Public Domain