Centrum.sk: Pondelok, 23.9.2019
meniny má Zdenka
   
  FOTO: Zábery, za ktorými sa skrývajú mimoriadne silné príbehy  
Dvaja bratia: Mohla to byť posledná fotka Michaela a Seana McQuilkenovcov. Sestra ich cvakla tesne predtým, ako do skupinky udrel blesk. Bol 20. august 1975. Všetci traja prežili, Sean bol popálený najťažšie. V roku 1989 spáchal samovraždu.
     
     
 
   
 
     
FOTO: Zábery, za ktorými sa skrývajú mimoriadne silné príbehyZa každou fotografiou sa skrýva príbeh, niektoré sú však silnejšie než iné. My vám ukážeme snímky, ktoré v sebe schovávajú priehrštie emócií. A nie vždy pozitívnych.

Lekár, ktorý ukazuje sám na seba
(Foto: James Stanfield)
Tadeusz Zytkiewicz bol prvým Poliakom, ktorému transplantovali srdce. Drží v rukách fotografiu, na ktorej je tesne po operácií. Chirurg Zbigniew Religa strávil na pacientom celých 23 hodín, jeho kolegu môžete vidieť spať v kúte. Pôvodnú fotografiu Jamesa Stanfielda ocenil časopis National Geographic za najlepšiu v roku 1987.


Za zavretými dverami
(Foto: Donna Ferrato)
V roku 1982 sa Donne Ferratovej podarilo zvečniť krutý moment, keď dokumentovala životy bohatých párov obľubujúcich swingers párty. Elisabeth a Bengt sa hádali a muž napokon svoju partnerku udrel, čo vidno aj na fotografii. Väčšina vydavateľov nechcela záber zverejniť a fotografke sa ho podarilo dostať do povedomia verejnosti až v roku 1991 v knihe „Život s nepriateľom". Vďaka jej snahe americký Kongres schválil v roku 1994 zákon o domácom násilí.

Desivé predtuchy: Ľudia, ktorí predpovedali moment svojej smrti

Ďalšie snímky so silnými príbehmi nájdete v našej galérii.

Autor: Noel