Centrum.sk: Streda, 20.11.2019
meniny má Félix
   
  FOTO: Konkurencia pre Sagana? Cyklista má gigantické stehná  
     
     
 
   
 
     
FOTO: Konkurencia pre Sagana? Cyklista má gigantické stehnáRobert Förstemann sa stal známym počas letných olympijských hier v Londýne v roku 2012. Nie však svojimi výkonmi, ale telesnými proporciami. Mal doslova obrovské stehenné svaly, ktorými zatienil i ostatných svojich kolegov z radov cyklistov. Dostal prezývku „"Quadzilla", pretože jeho kvadricepsy boli skutočne masívne.
Hoci Förstemann má na konte titul majstra sveta v tímovej dráhovej cyklistike a množstvo pódiových umiestnení z rôznych šampionátov, je známy najmä vďaka nohám. Jednoducho sa nedajú ignorovať a zaujmú aj človeka, ktorému je cyklistika ukradnutá.

NETRADIČNÉ ŠPORTY: Čo (ne)viete o cyklistike? Buďte fanúšikom, ktorý kypí znalosťami

Koľko vlastne cyklistove stehná merajú? Ako kedy. V jednej televíznej šou mu namerali obvod 71 centimetrov. To je viac, než má podľa mnohých ideálny ženský pás.

NETRADIČNÉ ŠPORTY: BMX-ku ste možno mali aj vy, bikros však nie je pre deti

V roku 2015 sa Förstemann zúčastnil zaujímavého testu. Posadili ho na stacionárny bicykel a povedali mu, že má šliapať do pedálov. Chceli zistiť, či dokáže vytvoriť dostatok energie na beh 700-wattového hriankovača. Cyklistovi sa to skutočne podarilo a pripravil takto jeden krajec chleba. Video z tohto experimentu nájdete pod článkom rovnako ako galériu s niekoľkými Förstemannovými fotografiami, ktoré zachytávajú jeho obrovské kvadricepsy.

Autor: Liam
Foto: Instagram/robertfoerstemann