Centrum.sk: Pondelok, 26.8.2019
meniny má Samuel
   

VIDEO: Lákavý tropický raj môžete mať priamo za domom, stačia vám peniaze

2.8.2019 | Biznis

Načo cestovať do tropického dovolenkového rezortu, keď si môžete urobiť pláž doma na dvore? Firma z americkej Louisiany chce preraziť práve s takýmto nápadom. Oáza s tyrkysovou vodou a belostným pieskom sa má stať hitom.

Bazén či jazierko má už dnes mnoho ľudí, no takúto oázu ich má zatiaľ iba pár. Jedným z nich je majiteľ firmy Zydeco Construction, ktorý s týmto nápadom prišiel a aj ho zrealizoval. Volá sa Eric White a tvrdí, že v tejto miniatúrnej oáze sa človek cíti ako pri mori. Treba však do nej investovať podstatne viac ako do dovolenky. V prepočte stojí 20-tisíc eur.

Najkrajšie výhľady z bazéna, ktoré by mal vidieť každý chlap

„Vymýšľať neobvyklé architektonické riešenia a stavebné prvky bolo vždy mojím snom," uviedol White v jednom z rozhovorov. „A ako sa ukázalo, ani túžba mať vlastnú miniatúrnu pláž nebola nerealizovateľná."

Adreanlínové vodné atrakcie: Tieto by stáli za návštevu

White pracoval 15 rokov v stavebnej firme a istú dobu riadil aj spoločnosť, ktorá sa zaoberala stavbou bazénov. Skúsenosti z oboch zamestnaní spojil, založil si vlastnú firmu a ponúka aj unikátny produkt v podobe miniatúrnej oázy. Vymyslel spôsob, ako prerobiť bežné jazierko na malý tropický raj.

„Každá z našich oáz je prispôsobená individuálnym potrebám zákazníka," tvrdí White. „Jej vybudovanie trvá len pár dní a do každej oázy vnášame niečo unikátne. Niekde je to tvar, inde hĺbka vody, v ďalšej zasa farba piesku. Každý náš zákazník si môže byť istý, že dostane čosi jedinečné."

Vieme, prečo vás v bazéne štípu oči. Dôvod je nechutný

Reakcie internetovej komunity na tieto miniatúrne oázy sa líšia. Časť ľudí nápad nadchol, iný sa ale zamysleli nad jeho praktickosťou a výhodami oproti obyčajnému bazénu. Zrejme si vyžaduje dôkladnejšiu údržbu než klasický bazén, ale pre tých, ktorí si potrpia na vzhľade a atmosfére, bude zrejme tento tropický raj lákavou voľbou.

Autor: Liam
Foto: Zydeco Construction


Video k téme
Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Chlapec príde domov zo školy a hovorí mame: Mami v škole ma volajú Rambo!
Mama: Dobre synček porozpravam sa s tvojou učiteľkou.
Chlapec: Nie mami, je to moja vojna!

 
Virtuálny barŠtedrovečerný punč Štedrovečerný punč
  • 1 l vody
  • 1,5 l červeného vína
  • 500 g medu
  • 2 dcl citrónového džúsu
  • 5 dcl višňového sirupu
  • 3 dcl koňaku