Centrum.sk: Streda, 23.10.2019
meniny má Alojza
   

Uzatvorenie zákonnej poistky do 5 minút

3.10.2019 | Biznis

Je nelegálne jazdiť na aute, ktoré nemá uzavreté PZP. Poistenie vozidla je dnes už  len pár minútová záležitosť a dá sa vybaviť aj online.

Zdroj: Pexels

Uzavrieť si povinné zmluvné poistenie auta vyplýva zo zákona. Pre majiteľa vozidla je to zároveň istota, že v prípade škodovej udalosti, ktorú spôsobí svojím vozidlom iným osobám, poisťovňa tieto škody na majetku, živote a zdraví za vás zaplatí.

Pri kúpe auta je veľa okolností, na ktoré je nutné myslieť. Jednou z nich je aj poistenie vášho vozidla. Vedeli ste, že dnes už nemusíte čakať v poisťovni a míňať tak svoj drahocenný čas? PZP sa dá uzavrieť aj online a trvá to iba pár minút.

Na stránke poisťovne Union nájdete jednoduchú kalkulačku na výpočet poistenia, kde stačí doplniť údaje o vašom aute - napríklad typ vozidla, značka, model a rok prvej evidencie. Aby ste nemuseli pracne vypĺňať všetky informácie z technického preukazu ako objem motora, hmotnosť, výkon, typ paliva a prevodovky, počet sedadiel apod., stačí do príslušnej kolónky napísať EČV. V tom najlepšom prípade vám to ušetrí prácu v dopĺňaní až 13 údajov. Následne si ich nezabudnite skontrolovať. Využiť môžete aj šikovnú nápovedu s vysvetlivkami, kde v technickom preukaze je uvedený údaj, ktorý je potrebné vyplniť.  

Na stránke Unionu nájdete aj zrozumiteľný formulár na vyplnenie žiadosti, ak sa pre poistenie rozhodnete formou online. Výhodou je, že biela a zelená karta vám bude doručená po uzavretí poistenia ihneď na váš e-mail. Navyše, získate možnosť skrátenej výpovednej doby pri uzatvorení PZP auta online.

Skrátená výpovedná doba znamená výhodu pre tých klientov, ktorý si PZP uzatvorili online. Môžu tak svoje poistenie ukončiť kedykoľvek počas roka bez dodržania 6 – týždňovej výpovednej lehoty. Poistenie tak zanikne k nasledujúcemu kalendárnemu dňu od podania žiadosti o skrátenú výpovednú dobu.

Platená reklama.

Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Manželka celú noc neprišla domov, asi má milenca."
"Prosím vás, to hneď nemôžete myslieť na to najhoršie. Možno ju len prešlo auto."

 
Virtuálny barVitanáboj Vitanáboj
  • 6 cl vodky energy
  • 4 cl multivitamínového džúsu
  • physalis