Centrum.sk: Utorok, 17.9.2019
meniny má Olympia
   

Úspech nie je zadarmo. Čo robia tí najbohatší každý jeden deň?

20.8.2019 | Biznis

Môžete si čítať biografie úspešných ľudí, sledovať rozhovory s nimi, nechať sa inšpirovať ich vlastnými publikáciami... Možností, ako sa od nich čosi naučiť, je veľa, no Kevin Kruse to všetkým uľahčil.


Tento úspešný podnikateľ sa sústredí na budovanie a predávanie firiem, a popritom píše motivačné biznis knihy. Tie sa predávajú naozaj parádne, nakoľko nielen on sám má fungujúci model podnikania, ale spovedá aj iných super-úspešných ľudí sveta. Pozrime sa teda na jeden z jeho pisateľských počinov - čo priviedlo známych boháčov k ich úspechu?

Sídlo zo Star Treku, súkromný Stonehenge: Keď miliardári rozhadzujú peniaze

Čas: Úspech vraj prichádza až vtedy, keď si človek uvedomí hodnotu času. Super-úspešní jedinci ho rátajú na minúty a nie na hodiny.

80/20: Pravidlo 80:20 je pomerne známe - 80 percent výsledkov vychádza z 20 percent aktivít. Preto treba vedieť, ktoré aktivity vynášajú najviac a venovať sa práve im.

Kalendár: Svoju aktivitu treba plánovať do kalendára a nie písať na zoznam úloh. Ten sa totiž takmer nikdy úspešne nedokončí, ale fungovanie podľa kalendára áno.

Najdrahšia zbytočnosť. Tipnete si, koľko stojí prázdna plechovka?

Single-tasking: Ak to chcete dotiahnuť vysoko, treba zabudnúť na multitasking. Boháči potvrdzujú, že si hneď ráno treba vybrať jednu najdôležitejšiu úlohu dňa a pracovať, kým nie je hotová, A to bez prerušovania!

Delegovanie: Jeden človek nezvládne všetko. Preto netreba v hlave riešiť "Ako to môžem spraviť?", ale "Ako to môže byť spravené?". Výsledkom je delegovanie práce a šetrenie vlastného času.

Notebook: Väčšina úspešných biznismenov nedá dopustiť na notebook, ktorý majú poruke. Stále!

Emaily: Ďalšou radou je nekontrolovať neustále emaily. Netreba hneď reagovať na každé zavrčanie telefónu. Odporúčaním úspešných je, že kontrola emailov a ich vybavovanie je jednou z naplánovaných činností počas dňa a robí sa len vtedy.

Efektivita: Poznáte to, ako jeden email trikrát prepisujete a potom ešte päťkrát čítate? Úspešní ľudia to nerobia a razia heslo "všetko na prvýkrát". Napíšu, odošlú a redukujú stratu času i stres, ktorý neustálou kontrolou vzniká. A platí to aj inde, nielen pri emailoch.

Nie: Prekvapivo znie zhoda svetových biznismenov, že veľmi často vravia "nie". Nakoľko čas sú peniaze, nevenujú sa ničomu, čomu naplno neveria a nevzbudzuje to v nich okamžitý pocit "to teda áno".

Vanderbiltovci mohli ovládnuť Ameriku, čo je s nimi dnes?

Energia: Človek to nikam nedotiahne, pokiaľ bude bez energie a vyšťavený. Naoko nebiznisovým, a predsa dôležitým odporúčaním je dostatok spánku, kvalitné jedlo a ak sa dá, tak aj aktívne cvičenie. Jedine týmto spôsobom sa človek udržiava v kondícii a môže ísť až celkom hore.

Večera: Buďte na večeru doma - povedané obrazne. V zásade to znamená, že práce je síce veľa, ale nikdy jej nebude menej. Preto myslite na to, že život je len jeden, rodina je tiež len jedna. Do kalendára si dajte i návrat domov a uvedomte si hodnotu toho, keď ste mimo pracovných povinností. Aj to je jeden z najdôležitejších bodov úspechu!

Autor: ling
Foto: Shutterstock


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Stala sa mi taká neuveriteľná vec - v noci ma prebudil šramot.Otvorím oči a vidím,ako mi nejaká ruka vyťahuje z vrecka peňaženku a berie si peniaze. Zobral som pištoľ, ale nevystrelil som!" "A preboha prečo?" "Nechcel som sa stať vdovcom."

 
Virtuálny barLittle Devil Little Devil
  • 3 cl ginu
  • 3 cl bieleho rumu
  • 1,5 cl Curacao Triple sec
  • 1,5 cl limetkovej šťavy