Centrum.sk: Utorok, 20.8.2019
meniny má Anabela
   

Temné tajomstvá hotelových izieb: Zmenia váš pohľad na „luxusné“ izby

20.11.2018 | Biznis

Dovolenka v luxusnom hoteli nie je až tak honosná, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Ani mastná cena za izbu vám nevie zaručiť, že dostanete to, čo očakávate. Pozrite sa na špinavé tajomstvá hotelov, po ktorých sa v nich už nikdy nebudete cítiť tak dobre, ako doteraz.

Vane a vírivky sú nechutné

Ak sa zakaždým sa tešíte, ako si v hoteli vychutnáte vírivku alebo napustenú vaňu, máme pre vás zlú správu. Výskumy ukázali, že až 95 percent víriviek obsahuje baktérie fekálneho pôvodu, 81 percent obsahuje plesne a 34 percent víriviek obsahuje stafylokokové baktérie. Vane na izbe na tom nie sú lepšie a tiež sa to na nich priam hemží baktériami, aj keď na prvý pohľad vyzerajú byť žiarivo čisté. Z dovolenky si tak môžete domov odniesť nečakaný suvenír.

Produkujú množstvo zbytočného odpadu
Len v Spojených štátoch amerických sa ročne vyhodia až dva milióny kociek mydla, ktoré by sa ešte mohlo použiť a koľko ho potom musia vyhodiť hotely po celom svete? Viacero hotelov sa už zapojili do organizácie, ktorá recykluje mydlo a dodáva ho rozvojovým krajinám, kde používanie mydla zachraňuje ľudí pred zomieraním, ale množstvo hotelov ešte stále plytvá vo veľkom.

38-ročný zdravý muž takmer zomrel na chrípku

Ani drahé hotely nie sú dokonalo čisté
Myslíte si, že čím viac hviezdičiek, tým viac čistoty? Zďaleka to tak nemusí byť. Štvor a päťhviezdičkové hotely vedia byť špinavšie, než priemerný trojhviezdičkový hotel.Na verejnosť sa dokonca dostali informácie, že v niektorých hoteloch sa rovnakou handrou umývajú podlahy, záchody i poháre na pitie. Celkom hnus, čo poviete?

Pozor na diaľkové ovládanie
Ovládač na televízor je považovaný za jednu z najšpinavších vecí na hotelovej izbe. Chyžné ho nikdy neumývajú a napadne to len máloktorému hosťovi. Preto si dobre rozmyslite, či si ovládač vezmete do postele.

Pravidlo piatich sekúnd: Naozaj sa ním môžete riadiť?

Dekoračné vankúše a deku treba dať čo najskôr preč
Dekoračné vankúše a deka na posteli dodávajú síce hotelovej izbe nádych luxusu, ale nikdy ich neperú a prejdú rukami a telami množstva hostí (jedno vybavenie izby medzi renováciami použijú v priemere dve tisícky hostí). Keď sa chcete vyhnúť styku s pozostatkami po iných hosťoch, pri objednávke izby môžete zadať požiadavku, aby vám nedávali na posteľ žiadne dekoračné vankúše ani deku.

Autor: Tatiana
Zdroj foto: Shutterstock


Focus Media


Otestujte svoje fitness IQ!
Otestovalo sa 18495 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Ide policajt do pizzerie.
Objednal si jednu pizzu.
Čašníčka : chcete pokrájať na 6 kúskov alebo na 12 ??
Policajt : 6...12 by som nezjedol.

 
Virtuálny barGreen Peache Green Peache
  • 2 cl Curacaa blue
  • 2 cl svetlého rumu
  • 3 cl broskyňového likéru
  • 8 cl pomarančového džúsu
  • 2 cl citrónovej šťavy
  • koktailová čerešňa (modrá)
  • broskyňa
  • pomaranč