Centrum.sk: Štvrtok, 14.11.2019
meniny má Irma
   

Tajomstvá superhrdinov z Marvelu: Chceli by ste byť v ich koži?

31.8.2018 | Biznis

Myslíte si, že povolanie herec je malina? Ani náhodou, obzvlášť pre hercov, ktorí prijali úlohy postáv akčných hrdinov z Marvelu. Čo všetko obnáša život v úlohe superhrdinu? Pozrite sa.

Vražedné tréningy

Byť akčným hrdinom nie je len tak, preto herci musia byť pred natáčaním skvelej fyzickej forme. Musia absolvovať náročné tréningy, veď ako by to už len vyzeralo, keby mal napríklad Thor pivné brucho? Navyše nie je výnimkou, keď sa musia kvôli úlohe naučiť boxovať, potápať alebo niečo iné.

Čo všetko ste nevedeli o bondovkách

Kompletné naštudovanie histórie postavy
Skôr, než sa herec objaví vo filme, je potrebné, aby sa oboznámil s históriou svojej postavy. Musí prečítať množstvo komiksov, aby spoznal čo najviac o svojom superhrdinovi. Cieľom je, aby postave nielen porozumel, ale naozaj sa ňou stal.

Bez škandálov
Spoločnosť Marvel nemá rada škandály a preto očakáva od hercov, ktorí sú obsadení v úlohách superhrdinov, že si udržia čistý štít. To môže byť pri neustálej pozornosti verejnosti a paparazzi veľmi náročné.

FOTO: Po stopách filmov: Navštívte miesta zo slávnych kasových trhákov

Zaseknutie v postave
Byť hrdinom Marvelu je prestíž, ale zároveň aj obrovský záväzok na mnoho rokov. Keďže postavy sa objavujú vo viacerých filmoch, ktoré vychádzajú pod značkou Marvel, herci majú v zmluve zakorenené, že musia sa zúčastňovať natáčania vo všetkých filmoch, kde sú potrební. To môže byť problematické, ak má herec ponuku na iný, lukratívnejší projekt a musí ho odmietnuť, aby mohol ísť točiť Marvel, kde je možno vo vedľajšej úlohe.

Nepohodlné kostýmy
Prepracované kostýmy už neodmysliteľne patria k superhrdinom. No aj keď je finálny efekt ohromujúci a divák má pocit, že hrdinovi sedí oblek úplne dokonale, v skutočnosti sú kostýmy veľmi nepohodlné. Herci musia v tesných a nepriedušných kostýmoch stráviť nekonečné hodiny natáčania, čo je vie byť nepríjemné.

FOTO: Odhaľte, ako vyzerajú filmy bez špeciálnych efektov

Jazyk za zubami
Marvel si úzkostlivo stráži všetky kľúčové informácie o filmoch, ktoré ešte nemali premiéru. Preto si herci musia dávať poriadny pozor na to, čo povedia na tlačových konferenciách. Už sa párkrát stalo, že sa niektorí preriekli a vzápätí sa vyplašili, že aké to môže mať pre nich následky. Preto už scenár preventívne neobsahuje všetky detaily príbehu tak, ako to naozaj prebehne na plátne. A ešte pikoška, herci si nemôžu zobrať scenár domov, ale musia si ho preštudovať v uzavretej miestnosti bez okien, aby naozaj nič neuniklo na verejnosť.

Autor: Tatiana
Zdroj foto: Shutterstock


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Mám si dať ešte jedno pivko alebo nie? Brucho hovorí, že áno, hlava zase, že nie. Hlava je múdrejšia než žalúdok. Preto múdrejší ustúpi."

 
Virtuálny barApple Stock Apple Stock
  • 4 cl Fernet Stock Citrus
  • 12 cl jablkového džúsu
  • škorica