Centrum.sk: Sobota, 20.7.2019
meniny má Iľja, Eliáš
   

Rodina, ktorá má nespočetné množstvo peňazí

16.6.2019 | Biznis

Viete si predstaviť, že by ste mali toľko peňazí, že by ste ich nedokázali spočítať? Na svete existuje rodina, ktorá je v takejto situácii. Hodnota ich majetku sa dá iba odhadovať a aj to s poriadne veľkým rozptylom. Majetok rodiny Rothschildovcov je v hodnote medzi 350 miliardami amerických dolárov a jedným biliónom amerických dolárov.

Rothschildovci v roku 1967. Zdroj foto: Profimedia.sk

V 18. storočí založil Amschel Mayer Rothschild v Nemecku banku a prenechal ju svojim piatim synom. Snaživí mladí muži znásobili otcovu prácu a rozšírili jednu banku na päť bánk, ktoré sa nachádzali v rôznych častiach Európy. Banky navzájom spolupracovali a pätica bratov nemala nikdy medzi sebou žiadne konflikty.

FOTO: Triky supermarketov: Zaberajú aj na vás?

Bratia neskôr založili vlastnú kuriérsku službu, ktorá roznášala informácie o tom, čo sa deje vo svete a v prípade potreby Rothschildovských bánk aj klebety. Používali poštové holuby, vďaka ktorým boli práve oni medzi prvými, ku ktorým sa dostali dôležité informácie zo sveta, vďaka ktorým mohli profitovať.

Počas vojny s Napoleonom v roku 1815 agenti zistili, že Anglicko pravdepodobne vyhrá a poslali holuba Rothschildovcom holuba s informáciou. Rothschildovci následne nariadili svojim bankárom, aby sa akcie začali predávať akcie za mierne nižšiu cenu. Ľudia z toho pochopili, že Anglicko prehrá vojnu a tak začali vo veľkom odpredávať svoje akcie za výrazne nižšie cenu a Rothschildovci ich od nich odkúpili a keď Anglicko vyhralo, akcie vystrelili závratne vysoko. Rothschildovci tak za jediný deň nesmierne zarobili.

FOTO: Desatoro prípadov, kedy treba držať jazyk za zubami

Do konca 19. storočia mala rodina Rothschildovcov pod kontrolou približne polovicu sveta. Financovali japonskú armádu počas rusko-japonskej vojny, investovali do budovania železníc v Európe, financovali budovanie Suezského prieplavu a podobne.

Priezvisko Rothschild sa v celom svete stalo synonymom bohatstva, ale všetci členovia rodiny sa museli držať striktných pravidiel. Medzi pravidlami bolo aj to, že ženy nemali nárok narábať s financiami, pretože to bola čisto mužská parketa. Vo väčšine prípadov

Hospodárte so svojimi financiami rozumne: Spoznajte päť dôležitých zásad

Rothschildovci uzatvárali manželstvá medzi sebou, najčastejšie bratranci a sesternice, aby sa čo najviac bohatstva uchovalo v rámci rodiny. Rothschildovci po celé generácie intenzívne pracujú na znásobovaní svojho bohatstva a ako sme už v úvode spomínali, ich bohatstvo sa dá len ťažko spočítať.

Autor: Tatiana

Focus Media


Ako dobre poznáte Simpsonovcov?
Otestovalo sa 37866 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Dve blondínky sa stretnú na zastávke a jedna sa pýta druhej: na aký autobus ideš?? Druhá odpovedá ja idem na jednotku a ty? Nuž ja idem na sedmičku! O chvíľu príde sedemnástka a jedna z nich hovorí: no vidíš môžeme isť spolu!

 
Virtuálny barDomáci koňak Domáci koňak
  • 250 ml mlieka
  • 3 lyžice práškového cukru
  • 100 ml rumu
  • 2 žĺtky
  • trochu mletej škorice
  • muškátový orech
  • škoricu na ozdobenie