Centrum.sk: Utorok, 19.11.2019
meniny má Alžbeta
   

Prvý vesmírny zločin? Astronautka sledovala svoju exmanželku z paluby ISS

30.8.2019 | Biznis

Pôjde o prvý zločin spáchaný z vesmíru? Národná agentúra pre letectvo a vesmír (NASA) to preveruje. Je totiž pravdepodobné, že astronautka sa nelegálne prihlásila do bankového účtu priamo z paluby Medzinárodnej vesmírnej stanice. A aby toho nebolo málo, išlo o účet jej exmanželky.


Astronautka Anne McClainová uzavrela manželstvo so Summer Wordenovou, zamestnankyňou Výzvednej služby vzdušných síl Spojených štátov amerických, ešte v roku 2014. O štyri roky neskôr Wordenová podala žiadosť o rozvod a celý rok sa pár žien sporil o opatrovníctvo Summerinho syna.

FOTO: Dôkazy, že astronautom nechýba zmysel pre humor

Situácia sa vyhrotila, keď McClainová odletela do vesmíru, kde strávila niekoľko týždňov na palube ISS. Nepríjemné prekvapenie si na astronautku počkalo až do návratu na Zem. Exmanželka totiž na ňu podala trestné oznámenie kvôli neoprávnenému vniknutiu do bankového účtu, ktorého sa mala Anne dopustiť pri pobyte mimo planétu.

Zbrane na palube ISS? Sú tam z jediného dôvodu

McClainová sa k činu priznala, uviedla však, že ho nespáchala so zlým úmyslom. Vraj iba dohliadala na rodinné financie a chcela sa uistiť, že o jej adoptívneho syna (biologického syna Summer Wordenovej) je dobre postarané. Zároveň sa kvôli obvineniam stala vôbec prvou astronautkou, ktorá sa otvorene priznala k homosexualite.

Summer Wordenová začala podozrievať exmanželku z toho, že sleduje jej finančné operácie, už dávnejšie. Dala si teda v banke vyhotoviť zoznam miest, z ktorých sa prihlasovalo cez internet k jej bankovému účtu. Zistilo sa, že jeden z počítačov patril NASA, a potom bol už len krôčik k tomu, aby sa podarilo vypátrať, kto za neoprávneným vniknutím stál.

„Na tvrdeniach mojej exmanželky je len málo pravdy," uviedla Anne McClainová na svojom Twitteri. „Prechádzame ťažký rozchodom, ktorý sa nanešťastie dostal do médií, a to ničomu nepomáha."

FOTO: Najkrajšie fotky od astronautov, ktorí strávili rok vo vesmíre

Kancelária inšpekcie NASA teraz zisťuje, či sú obvinenia voči astronautke podložené a pravdivé. Ak sa potvrdí, že McClainová sa do účtu naozaj prihlásila, zapíše sa do dejín nielen ako prvá astronautka, ktorá sa priznala k homosexualite, ale aj ako prvý vesmírny zločinec.

Autor: Liam
Foto: NASA


Video k téme
Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Žena hovorí mužovi: "Alkohol zdražel." Muž sa zamyslí a hovorí: "Nedá sa nič robiť,musíme jesť menej."

 
Virtuálny barPoľovnícky Likér Poľovnícky Likér
  • 20 g podzemku galgánu
  • 20 g koreňa archangeliky
  • 10 g škorice
  • 10 g muškátového orieška
  • 1 l 70 % alkoholu
  • 1 l cukrového sirupu