Centrum.sk: Sobota, 24.8.2019
meniny má Bartolomej
   

Originálny trest pre politikov, ktorí neplnia sľuby: Vymysleli ho v Mexiku

13.8.2019 | Biznis

Ak by politici za nesplnené predvolebné sľuby putovali do väzenia, nielen na Slovensku by bolo obsadených o pekných pár ciel viac. V jednom mexickom mestečku si však voliči povedali: „Dosť! Starosta ponesie zodpovednosť za svoje lži." A tak ho štyri dni nútili kráčať ulicami v ženských šatách.


Javier Santiz vyhral komunálne voľby v meste Huixtán na základe sľubov o rekonštrukcií mestských vodovodov a kanalizácie. Tie však nedodržal, obyvateľom mesta predkladal len ďalšie výhovorky a sľuby. Miestni nevydržali, vtrhli do jeho kancelárie a obliekli starostu i jeho zástupcu do ženských šiat. Santiz musel chodiť ulicami mesta v čiernej sukni a bielej kvietkovanej blúzke, jeho zástupca mal ružové šaty.

FOTO: Modelka predala panenstvo za astronomickú sumu, kupcom je politik

Každý deň ich donútili chodiť ulicami Huixtánu, kde na nich ľudia pokrikovali a ukazovali im hanlivé transparenty. A keby ženské oblečenie nebolo dosť ponižujúce, obaja úradníci museli zastavovať vozidlá a pýtať od vodičov príspevky na uskutočnenie projektov, ktoré sľubovali počas kampane. Ženy sa samozrejme voči iniciatíve ohradili, mnohé vraveli, že išlo o zneuctenie nežného pohlavia. Navrhovali, aby politikov radšej obliekli do kostýmu somára.

Politickí grázli: majú za sebou gangsterskú minulosť

V rozhovore Santiz uviedol, že rekonštrukciu vodovodov a kanalizácie chcel zrealizovať, ale nemal v mestskej pokladnici dosť financií. Potreboval tri milióny pesos, teda asi 150-tisíc eur. Počas rozhovoru však jeho voliči kričali, aby prestal klamať.

Obyvatelia Huixtánu chcú pravdivé vysvetlenia a nie lži, a tak žiadajú vyššie úrady o začatie vyšetrovania. Tvrdia totiž, že starosta peniaze spreneveril.

Kam aj politici chodia sami. Pozrite sa, ako vyzerajú svetoví lídri na toalete

Iniciatíve voličov väčšina ľudí tlieska a tvrdí, že podobný prístup by si zaslúžili všetci politici, ktorí neplnia sľuby. V Latinskej Amerike nie je verejné zosmiešňovanie politikov ničím novým. V roku 2018 napríklad v Bolívii vsadili starostu jedného z miest za trest do klady. Vezme si Slovensko príklad?

Autor: Liam
Foto: Youtube


Video k téme
Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Manžel príde domov z týždňovky, ľahne do postele k manželke a počíta nohy trčiace z pod periny:
- 1, 2, 3, 4, 5, 6
Nejako mu to nesedí, tak vstane z postele a ráta ešte raz
- 1, 2, 3, 4... No, veď preto...

 
Virtuálny barStrawberry Daiquiri Strawberry Daiquiri
  • 4cl Bacardi Carta Blanca
  • cukor
  • 2 jahody
  • citrónová šťava
  • jahoda na ozdobu
  • ľad