Centrum.sk: Nedeľa, 20.10.2019
meniny má Vendelín
   

Originálny trest pre politikov, ktorí neplnia sľuby: Vymysleli ho v Mexiku

13.8.2019 | Biznis

Ak by politici za nesplnené predvolebné sľuby putovali do väzenia, nielen na Slovensku by bolo obsadených o pekných pár ciel viac. V jednom mexickom mestečku si však voliči povedali: „Dosť! Starosta ponesie zodpovednosť za svoje lži." A tak ho štyri dni nútili kráčať ulicami v ženských šatách.


Javier Santiz vyhral komunálne voľby v meste Huixtán na základe sľubov o rekonštrukcií mestských vodovodov a kanalizácie. Tie však nedodržal, obyvateľom mesta predkladal len ďalšie výhovorky a sľuby. Miestni nevydržali, vtrhli do jeho kancelárie a obliekli starostu i jeho zástupcu do ženských šiat. Santiz musel chodiť ulicami mesta v čiernej sukni a bielej kvietkovanej blúzke, jeho zástupca mal ružové šaty.

FOTO: Modelka predala panenstvo za astronomickú sumu, kupcom je politik

Každý deň ich donútili chodiť ulicami Huixtánu, kde na nich ľudia pokrikovali a ukazovali im hanlivé transparenty. A keby ženské oblečenie nebolo dosť ponižujúce, obaja úradníci museli zastavovať vozidlá a pýtať od vodičov príspevky na uskutočnenie projektov, ktoré sľubovali počas kampane. Ženy sa samozrejme voči iniciatíve ohradili, mnohé vraveli, že išlo o zneuctenie nežného pohlavia. Navrhovali, aby politikov radšej obliekli do kostýmu somára.

Politickí grázli: majú za sebou gangsterskú minulosť

V rozhovore Santiz uviedol, že rekonštrukciu vodovodov a kanalizácie chcel zrealizovať, ale nemal v mestskej pokladnici dosť financií. Potreboval tri milióny pesos, teda asi 150-tisíc eur. Počas rozhovoru však jeho voliči kričali, aby prestal klamať.

Obyvatelia Huixtánu chcú pravdivé vysvetlenia a nie lži, a tak žiadajú vyššie úrady o začatie vyšetrovania. Tvrdia totiž, že starosta peniaze spreneveril.

Kam aj politici chodia sami. Pozrite sa, ako vyzerajú svetoví lídri na toalete

Iniciatíve voličov väčšina ľudí tlieska a tvrdí, že podobný prístup by si zaslúžili všetci politici, ktorí neplnia sľuby. V Latinskej Amerike nie je verejné zosmiešňovanie politikov ničím novým. V roku 2018 napríklad v Bolívii vsadili starostu jedného z miest za trest do klady. Vezme si Slovensko príklad?

Autor: Liam
Foto: Youtube


Video k téme
Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

- Sestrička, akú teplotu má pacient.
- Normálnu, pán doktor. Izbovú. 18 stupňov.

 
Virtuálny barAbsolut Blue Moon Absolut Blue Moon
  • 4 cl vodky
  • 4 cl Blue curacca
  • 4 cl ananásového džúsu
  • 1 plátok ananásu
  • ľad