Centrum.sk: Štvrtok, 24.10.2019
meniny má Kvetoslava
   

Najuletenejšie hotely sveta: Určite sa v nich oplatí bývať

9.7.2019 | Biznis

Na skvelú dovolenku nemá vplyv len destinácia a počasie, ale napríklad aj to, kde bývate. Preto ak chcete niečo skutočne nezabudnuteľné a nielen ďalšiu dovolenku do počtu, vyrazte do hotelov, z ktorých ani nemusíte vyjsť, aby ste zažili najkrajšie zážitky svojho života.

Knižnica

Spať v knižnici je veľkým snom každého knihomoľa. Zaspávať v objatí stoviek, tisícok kníh a príbehov musí byť podmanivé. Presne takýto nočný sen si môžete splniť pri cestovaní japonskom. V Meste Ikebukuro v roku 2015 sprístupnili hotel, ktorý je súčasťou knižnice.

Hotely, o ktorých sa najviac hovorí: Ubytovali by ste sa?

A koncept sa stal tak populárny, že hostely v knižniciach rastú ako huby po daždi a milovníci kníh konečne môžu spávať na úrovni.

Bývanie v žeriave

Lovci zážitkov ocenia bývanie v priemyselnej štvrti Amsterdamu, kde je žeriav prerobený na pohodlné bývanie. Teda jeho kabína. Dokonca si môžete užiť aj súkromnú vírivku vo výške. A ako zídete dole? Schodíkmi, alebo skokom. Na žeriave je pre skutočných adrenalínových fanatikov pripravená aj bungee jumping. Ak preto chcete skúsiť bývanie skutočne netradičné, je to cesta. Len pozor na prípadné kombinácie s návštevou coffee shopu.

Obilné silo

Na Novom Zélande sú veľmi pozitívne naladení k ekológii a preto aj vyradené obilné silá pretavia na zaujímavé bývanie. Bývať v sile totiž znamená nasťahovať sa akoby do bunkra, ktorý je však pripravený poskytnúť vám luxus aj nejaké to dobrodružstvo navyše.

Miesto, kde uvidíte Napoleonov dom, je jedným z najodľahlejších na Zemi

Hostia majú na prízemí k dispozícii obývaciu izbu s kuchyňou a spálňou a v hornej časti vás čaká priestranná kúpeľňa. Navyše v sile máte otváracie časti na to, aby ste si vychutnali priamy pohľad na hviezdnu oblohu.

Kempovanie v korunách

Milovníkov prírody určite chytí za srdce možnosť stráviť pobyt na dovolenke v hojdacom domčeku v korunách stromov. Takýto zážitkový pobyt pripomínajúci bývanie vo včeľom úle je k dispozícii v Cornwalle vo Veľkej Británii.

Ostrov, ktorý vytvoril človek: Neuveríte, z čoho sa skladá

Ak budete chcieť na toaletu alebo sa umyť, sociálne zariadenia sú na zemi. Ale spánok bude skutočne krásnym zážitkom. Len pozor na príliš akčné milostné noci, aby ste nedostali s partnerkou morskú chorobu.

Zandhotel

Každý v živote staval hrady z piesku a sníval o bývaní v nich. Ak budete v holandskom meste Sneek, tak tento sen si môžete splniť. Od roku 2015 tu pre hostí ponúkajú možnosť bývať v skutočnom pieskovom hrade. S výzdobou, doplnkami, vežičkami, jednoducho s množstvom pieskových dekorácií. Na podlahách sú príjemné koberce, aby ste prach nevírili pri chodení. Je to zážitok, ktorý skutočne inde nezažijete.

Autor: Marcos
Foto: Listverse


Focus Media


Ste hypochonder?
Otestovalo sa 14827 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Manželský rozhovor po svadobnej noci:
- Drahá moja, ako som zistil minulú noc, nebol som prvý.
- Miláčik môj, ja ako som zistila minulú noc, tak ani posledný.

 
Virtuálny barAggravation Aggravation
  • 5 cl škótskej whisky
  • 2 cl kahlúy
  • 2 cl smotany