Centrum.sk: Streda, 23.10.2019
meniny má Alojza
   

Najdrahšie pivá sveta: mohli by ste si ich dovoliť?

8.8.2017 | Biznis

Ak patríte k tým, ktorí kvôli dobrému letnému pivu prejdú v páľave pol mesta len preto, že v najvzdialenejšej krčme je o 10 centov lacnejšie, toto nebude článok pre vás. No tí, čo milujú vychutnávať si najlepšie z najlepšieho, si prídu na svoje.

Samuel Adams' Utopias

Pod touto značkou sa kedysi skrývalo najsilnejšie pivo s obsahom alkoholu 24 percent a v roku 2007 spoločnosť ešte pritvrdila a išla na 28 percent, hoci už dávno je najsilnejšie. Ide o pivko, ktoré sa podobá viac na koňak, alebo cherry, ale stále je to pivo, ktorého základ tvorí viedenský, bavorský a moravský údený slad.

Najsilnejšie pivá sveta: Stačí jedno a človek je hotový

Plus štyri druhy chmeľu. Navyše dozrieva v škótskom koňakovom bareli. Je to lahôdka, ktorá tečie dole hrdlom takmer sama. Aj keď vám môže uviaznuť v krku, keď sa dozviete cenu. Pivo sa predáva v 750 mililitrových karafách a cena je 150 dolárov za fľašku.

Pabst Blue Ribbon

V Číne nenájdete príliš širokú ponuku domáceho a kvalitného alkoholu. Výnimkou je ale pivo Pabst Blue Ribbon , ktoré stojí 45 dolárov za fľašku.

Dobrá správa: Na svete je pivo, ktoré vraj nespôsobuje opicu

Je také ľahšie, má šesť percent alkoholu , ale vyrába sa z najkvalitnejších surovín. Dostať ho iba v Číne v luxusnej fľaši. Tu sa ešte stále pivo pije s noblesou a nie z výčapu.

Jacobsen Brewhouse

Dánske pivo vyrábané iba na území tejto krajiny. Obsahuje najkvalitnejší chmeľ a karamel. Aj preto ide o tmavé pivo, ktoré dozrieva šesť mesiacov v švédskych a francúzskych dubových sudoch.

Ako správne skladovať pivo?


Znalci jeho chuť opisujú ako jemne drevitú so sladkosťou karamelu, sušeného ovocia a náznakom dymu. Za v podstate tretinkové pivo zaplatíte 400 dolárov.

Nail Ale

Toto pivo je zážitok, ktorý si dopraje len málo ľudí. Pivovar v Perthe netvrdí, že má top ingrediencie, vyšľachtený chmeľ, alebo zázračnú receptúru, ale použil vodu z roztopeného bloku antarktického ľadovca. Ten bol privezený vrtuľníkom priamo do Tasmánie a odtiaľ putoval do Perthu. Vyrobilo sa len 30 fliaš a jedna stojí 1800 dolárov.

Historické pivo

Ak chcete skutočnú výnimočnosť, tak je nutné staviť na muzeálne typy. Najdrahšie pivo sveta pochádza z toku 1852 a stalo sa výbavou sira Edwarda Belchera pri ceste do arktickej oblasti. Ide o jedinú známu neotvorenú fľašku z tejto výpravy. Naposledy bola fľaša videná na eBay, kde sa v roku 2007 predávala za sumu cez pol milióna dolárov. Samozrejme poštovné bolo zadarmo. Toto pivo už asi nebude na pitie, ale mať fľašku po britskom admirálovi, je pre zberateľa pivných zážitkov skvostom, za ktorý dokáže zaplatiť.

Autor: Marcos
Foto: Alcoholgifts


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Manželka celú noc neprišla domov, asi má milenca."
"Prosím vás, to hneď nemôžete myslieť na to najhoršie. Možno ju len prešlo auto."

 
Virtuálny barVitanáboj Vitanáboj
  • 6 cl vodky energy
  • 4 cl multivitamínového džúsu
  • physalis