Centrum.sk: Štvrtok, 14.11.2019
meniny má Irma
   

Najdrahšia maľovanka: Za 10 strán zaplatíte astronomickú sumu

18.8.2017 | Biznis

Spomínate si na maľovanky, ktorým ste kedysi pastelkami vdychovali život? Alebo ich už kupujete svojim deťom? V každom prípade by ste mali vedieť, že aj medzi maľovankami sa nájdu naozaj luxusné kúsky. Také drahé, že by ste si za ne zrejme radšej kúpili auto.

Volá sa Bespoke Coloring Book a hrdí sa titulom najdrahšia maľovanka sveta. Niet divu, keďže za desať kresieb známeho ilustrátora Iana Becka zaplatíte 27 260 eur. To je 2726 eur za kresbu, ale zasa si môžete vybrať, akú tematiku majú mať.

Galéria pod vodou: Takto vyzerá Atlantída


Maľovanky pre dospelých zažívajú v posledných rokoch mimoriadny úspech. Údajne sú antistresové, ale zopár členom našej redakcie skôr stres spôsobujú. Každopádne má byť ich vyfarbovanie relaxačné, naozaj si však nevieme predstaviť, ako by sme reagovali, ak by sme pri vypĺňaní kresby za stovky eur zašli pastelkou za čiaru.

Firma, ktorá maľovanku ponúka, si však myslí, že o tento luxusný kúsok bude na trhu veľký záujem. V prvom rade budú kresby v nej jedinečné, keďže každú bude ručne vyrábať Ian Beck. No a keďže boháči sa radi pýšia niečím, čo nik iný nemá, zrejme firma neurobila krok vedľa.

FOTO: Zo špinavých áut umelecké diela: Muž takto skrášľuje Moskvu


Ilustrátor dúfa, že zákazníci si budú priať najmä také kresby, ktoré vystihujú dôležité situácie ich životov. „Rád zvečňujem zlomové momenty či ľudí, ktorí sú pre iných dôležití," vraví Beck. „Aj preto som rád, že som sa stal súčasťou tohto projektu."

Keď umelec na ručne vyrobenom papieri dokončí svojich desať diel, poputujú ku kníhviazačovi, ktorý pri práci využíva výhradne tradičné nástroje. Každá maľovanka bude mať unikátny kožený obal s vyrazeným menom zákazníka pozláteným 24-karátovým zlatom.

FOTO: Dospeláci dostali maľovanky, takto brutálne ich vyfarbili

My sa však pýtame: aký bohatý musí človek byť, aby dal takmer 30-tisíc eur za desaťstranovú maľovanku?

Autor: Noel
Foto: VeryFirstTo


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Mám si dať ešte jedno pivko alebo nie? Brucho hovorí, že áno, hlava zase, že nie. Hlava je múdrejšia než žalúdok. Preto múdrejší ustúpi."

 
Virtuálny barApple Stock Apple Stock
  • 4 cl Fernet Stock Citrus
  • 12 cl jablkového džúsu
  • škorica