Centrum.sk: Štvrtok, 19.9.2019
meniny má Konštantín
   

Lúpež ako z filmu: Zlodeji ukradli z trezoru stovky miliónov

28.4.2015 | Biznis

Zlodeji pri prepade slovenských bánk zväčša ukradnú sumu rádovo v tisíckach eur. S postavami z rôznych filmov, akými je napríklad Dannyho jedenástka, sa vôbec nemôžu porovnávať, no lupiči v Londýne si zrejme od partie okolo Georga Clooneyho zobrali poriadny kus inšpirácie. Pozrite sa, čo sa im podarilo.

Londýnska polícia nedávno zverejnila fotky z jednej z najväčších bankových lúpeží v histórii. Zlodeji si z trezoru odniesli šperky a hotovosť v hodnote asi 277 miliónov eur. Museli však prekonať niekoľko bezpečnostných opatrení.

Najprv vyradili z prevádzky výťah a šachtou sa spustili na podlažie s trezorom. Tu vypáčili železné tyče a dostali sa až k masívnym oceľovým dverám. Na rozdiel od filmov je v skutočnosti mimoriadne ťažké sa cez takéto dvere dostať, takže si lupiči poradili inak. Do vyše pol metra hrubej betónovej steny navŕtali dve diery, cez ktoré boli schopní dostať sa za dvere trezora.

Potom im už nič nebránilo v tom, aby si späť do úkrytu odniesli obsah 70 bezpečnostných schránok v už spomínanej hodnote asi 277 miliónov eur. Celá udalosť sa odohrala v trezoroch budovy Hatton Garden. A čerešnička na torte? Zlodeji sa v budove nachádzali aj potom, ako polícia ukončila jej prehľadávanie a vypla alarm. Mužom zákona tak unikli naozaj veľkolepo.

Viac fotografií nájdete v galérii.

Autor: Noel
Foto: DailyMail


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Manželský rozhovor po svadobnej noci:
- Drahá moja, ako som zistil minulú noc, nebol som prvý.
- Miláčik môj, ja ako som zistila minulú noc, tak ani posledný.

 
Virtuálny barLa Conga La Conga
  • 4 cl tequily
  • 2 cl ananásového džúsu
  • 2 streky angostúry
  • 10 cl sódy
  • citrón na ozdobenie