Centrum.sk: Utorok, 19.11.2019
meniny má Alžbeta
   

FOTO: Psy, ktorým môžeme závidieť: Cestujú viac ako väčšina z nás

10.9.2019 | Biznis

Väčšina z nás by cestovala viac, pokiaľ by nechýbali financie. Paradoxom je, že domáci maznáčikovia peniaze nemajú, a predsa sú mnohí z nich scestovanejší ako hociktorý človek.

Foto: Instagram/aspenthemountainpup
V dobe instagramovej sa to hemží zaujímavými profilmi a my sme narazili na psov, ktorí brázdia svet. Samozrejme, za každým z nich je obetavý majiteľ, ktorý ich prepravuje, kŕmi a samozrejme, fotí, no to je až zákulisie toho všetkého. Na psích insta-profiloch vidíte v prvom rade maznáčika na cestách a veru, aj zvieratám sa dá čo-to závidieť.

Napríklad taký zlatý retríver Aspen nielen úžasne vyzerá, ale má aj pochodené Colorado hore-dolu. Tento kraj plný prírodných krás spoznáva s majiteľkou, ktorá je fotografkou, a tak nie je núdza o naozaj parádne zábery. A Aspen - ako správny cestovateľ - už vie perfektne pózovať.

Kým Aspen brázdi skôr hory, na Instagrame nájdete aj zvieracích milovníkov pláží. Napríklad takých kamošov Djanga a Chloe, ktorí určite stoja za sledovanie.

Django a Chloe - @django_and_chloe: Títo dvaja bez seba neprežili ani deň, odkedy sa spoznali. Spoločne milujú pláže, leto a slnko, čomu nedá sa tomu čudovať - veď pochádzajú u južnej Ameriky.

Chip - @chipemannem: Tento psík je zo Švédska a na svojom profile vás vezme do tamojšej krajiny. Nebojí sa zimy, stúpania do hôr ani plavenia sa po chladných švédskych riekach. Na lodi mu to fakt sekne.

Mr. Bentley - @mrbentley_thedog: Pán Bentley je anglický buldog, ktorý je kopilotom svojho pána. Spoločne sú veľmi často vo vzduchu, nakoľko majiteľ riadi vrtuľník v západnej Kanade. Odkedy na svojich účtoch na sociálnych sieťach ukázal cestujúceho spoločníka, ten sa stal hitom a už má vlastný profil.

Chapati - @travelingchapati: Tento psík bol zachránený cestovateľským párom v Indii a odvtedy s nimi prechodil množstvo krajín. Chapatiho zábery sú zatiaľ najmä z Inde, Nepálu či Thajska, ale je jasné, že o chvíľu zamieri na ďalšie miesta.

Max a Louise - @max_et_louise: Narodili sa vo Francúzsku, presťahovali sa do Lisabonu a teraz žijú v Sao Paole. Psia dvojica vyzerá super na plážach, pri elegantných zámkoch, ale aj na letisku.

Chloe - @chloetheminifrenchie: Maličký francúzsky buldog je Newyorčanom, ale s majiteľkou veľmi rád cestuje. Tá mu na oplátku vyrobila vlastnú identitu, ktorú prezentuje v rôznych kostýmoch a pózach. Chloe je totiž polovičnej veľkosti, ako by mal buldog byť, a tak je na fotografiách na zožratie.

Miami - @miami_traveller_dog: Malá čivava už pózovala od Santorini až po Notre Dame. Je pritom z Talianska, ale pochodeného má pol sveta. Nedá sa nezávidieť...

Fotograf psov - @thedogist: Na záver jeden všeobecnejší, ale o nič menej zaujímavý profil. Fotograf Elias Friedman cestuje po svete a na rôznych miestach zvečňuje psov, ktorých tam stretne. Ako inak - na záberoch si dáva záležať a dôkazom je viac ako 3,5 milióna sledovateľov.

Autor: ling

Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Žena hovorí mužovi: "Alkohol zdražel." Muž sa zamyslí a hovorí: "Nedá sa nič robiť,musíme jesť menej."

 
Virtuálny barPoľovnícky Likér Poľovnícky Likér
  • 20 g podzemku galgánu
  • 20 g koreňa archangeliky
  • 10 g škorice
  • 10 g muškátového orieška
  • 1 l 70 % alkoholu
  • 1 l cukrového sirupu