Centrum.sk: Nedeľa, 17.11.2019
meniny má Klaudia
   

FOTO: Miliardár predáva jachtu, pozrite sa na to delo!

15.10.2019 | Biznis

Vyzerá ako vesmírny koráb zo Star Wars. Všade, kde zakotví, utŕži obdivné pohľady, a pre mnohých turistov sa jej fotka stala najcennejším suvenírom z krajiny. Aj o tom je jachta Adastra s dĺžkou viac ako 42 metrov, ktorá je aktuálne na predaj.

Kráska, do ktorej sa zamilujete

Miliardár Anthony Marden sa plachteniu a lodiam venuje dlhodobo a aktuálne predáva loď, ktorá sa stala fenoménom morí. Tento skvost dostal dokonca cenu za super jachtu v roku 2013 a miliardár na nej oboplával Ibizu, Španielsko, kotvil v Turecku, zašiel aj do Brazílie a Indonézie, kde má aj svoj vlastný privátny ostrov. V ponuke pre každého je za 12 miliónov dolárov. Je registrovaná v Hong Kongu aj preto, že miliardár žije so svojou ženou aj deťmi striedavo v Londýne a v Číne. Dôvodom predaja však nie sú finančné suchoty, skôr sa hovorí o tom, že miliardár predáva loď, aby z talóna vytiahol ešte niečo veľkolepejšie. No pre bežného smrteľníka je aj Adastra jednoducho niečo, z čoho by sa tešil do konca života.

FOTO: Chystá sa najväčšia jachta sveta, veľkosťou sa priblíži Titanicu

Život na mori
S touto jachtou vám stačí už len dobrá partia, žena, satelitný telefón a pripojenie k internetu. Mimochodom, to všetko Anthony Marden mal, keď sa so svojim korábom vybral neraz aj na niekoľkomesačné potulky po oceánoch. Na jachte skutočne nič nechýba.

Nekonečná dovolenka: obytná jachta, ktorú vlastnia jej pasažieri

Má kajuty pre deväť cestujúcich a šesť členov posádky, ktoré sú dokonale oddelené, aby sa hostia a pracovníci nemuseli stretávať na jednej chodbe. Ide síce o čínsky výrobok, ktorý zostavila McConaghy'S Zhuhai Facility, ale rozhodne nejde o kvalitu a lá AliExpress.

FOTO: Vznikla unikátna jachta, umožní prieskum kilometrových hĺbok

Luxus a dizajn
Jachta je krásnou i zvonka, ale vnútorné vybavenie je prešpikované luxusom. Nechýba leštené drevené obloženie, luxusná kuchyňa či veľkolepá spálňa, ktorú mnohí nemajú ani doma. Ide o plavidlo, na ktorom jednoducho zabudnete na bežný život a plavíte sa v luxuse svetom. Jachta je unikátnym spojením miliardárovho sna, dizajnu a nových technológií. Adastra posúva koncepciu výkonných jácht omnoho ďalej, ako bolo bežné. Na znížení hmotnosti aj pri obrovskom vzhľade aj priestore sa podieľala najmä konštrukcia z uhlíkových vlákien, ktorá nie je pre tento typ lode obvyklá, ale osvedčila sa. Jachtu navrhoval John Shuttleworth a prvý raz vyplávala na more v roku 2012. Ak si chcete užívať slnko na šírom mori ako miliardár, stačí vám len 12 miliónov na drevo. A môžete vyraziť do Chorvátska, alebo aj na druhý koniec sveta.

Autor: Marcos
Foto: mcconaghyboats.com


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

- Neviem sa rozhodnúť, či po smrti sa mám dať spáliť alebo pochovať!
- A čo ti radí manžel?
- Aby so sa dala vypchať!

 
Virtuálny barAdria Look Adria Look
  • 2 cl ginu
  • 2 cl Curacao blue
  • šampanské na doliatie
  • 2 cl citrónovej šťavy
  • marhuľa na ozdobenie