Centrum.sk: Sobota, 24.8.2019
meniny má Bartolomej
   

Biznis nápad z Ruska: Chlap učí ľudí podpisovať sa

11.6.2019 | Biznis

Zarobiť sa dá na všetkom, len to treba vedieť správne podať. Koľkí z vás sú spokojní s estetickým prevedením podpisu? Asi len mizivé percento a presne to bol dôvod, pre ktorý si iba dvadsaťročný Rus Ivan Kuzin povedal, že je to skvelý biznis, naučiť ľudí podpisovať sa. A celkom mu sype.

Podpisovať nás nikto neučí

V škole dostane každý základy písania, spájania písmen do slov, ale podpisovať nás prakticky nikto nikdy neučil. Je to len na našej invencii, no a tá býva vo všeobecnosti na dosť nízkej úrovni. A tak vyzerajú aj podpisy. Ivan Kuzin sa potreboval podpísať na cestovný pas, keď si všimol, že jeho podpis vôbec nevyzerá pekne.

Zbožňujete prokrastináciu? Pokračujte, má množstvo výhod

Spojil sa preto s Anastasiou Zdorovou, ktorá študovala v Číne kaligrafiu a požiadal ju, či by mu vedela podpis esteticky vylepšiť. Pripravila mu návrhy, naučila ťahy a Ivan získal podpis hodný umeleckého diela. Vtedy sa rozhodol, že tento nápad predá.

Prvý klient do 12 hodín
Ivan založil firmu, profily na sociálnych sieťach a investoval do reklamy len 230 dolárov. Vďaka tomu však už do dvanásť hodín mali prvého zákazníka a po pár dňoch ich počet stúpol na 40. Anastasia prestala stíhať a tak len prijali ďalšiu kaligrafičku a fičia ďalej.

Biznis s láskou: Ktoré celebrity sa stali slávnymi vďaka úspešným partnerom?

Podpis na želanie
Či ste manažér, umelec, celebrita, svoj podpis takto môžete vyšperkovať. Všetko sa začína objednávkou, kde špecifikujete spoje predstavy, ukážete ako sa podpisujete a následne vám vytvoria desať návrhov podpisov, z ktorých si vyberiete. Ak sa vám nepoznáva žiadny, vytvoria vám ďalších desať podpisov. Obvykle chcú klienti podpis zjednodušiť alebo skrátiť.

Kosti vzácnejšie ako zlato. Takto prekvital obchod s nimi

Následne vám pošlú podpis, jeho presné rozkreslenie na kaligrafickom papieri aj video, kde sa pomalými ťahmi naučíte podpisovať. Do pár hodín tak môžete zvládnuť svoj vlastný podpis, ktorý bude mať doslova umelecký vizuál. Firma nemá sídlo, každý pracuje z domu. Zaujímavosťou však je, že zo 400 objednávok, na ktorých zarobili v prepočte viac ako 30-tisíc dolárov, boli len štyri od žien. A potom že muži nemajú zmysel pre estetiku.

Autor: Marcos
Foto: Shutterstock


Focus Media


Vyznáte sa vo svete rozprávok?
Otestovalo sa 46964 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Manžel príde domov z týždňovky, ľahne do postele k manželke a počíta nohy trčiace z pod periny:
- 1, 2, 3, 4, 5, 6
Nejako mu to nesedí, tak vstane z postele a ráta ešte raz
- 1, 2, 3, 4... No, veď preto...

 
Virtuálny barStrawberry Daiquiri Strawberry Daiquiri
  • 4cl Bacardi Carta Blanca
  • cukor
  • 2 jahody
  • citrónová šťava
  • jahoda na ozdobu
  • ľad