Centrum.sk: Nedeľa, 20.10.2019
meniny má Vendelín
   

VIDEO: Uletený Japonec premenil televízory na hudobné nástroje

11.12.2016 | BeatJam

Napadlo vám niekedy, že televízor by sa mohol zmeniť na hudobný nástroj? Japonský umelec Ei Wada rád experimentuje so starými prístrojmi, mení ich účel, ovláda ich pomocou počítača a využíva ich na tvorbu hudby. Nás najviac zaujal jeho nápad, prerobiť televízory na perkusie.

K objavu, že s televízorom sa dá robiť aj niečo iné, ako pozeranie, prišiel úplnou náhodou. Keď omylom zapojil zvukový kábel do video portu, na obrazovke sa mu ukázal zvuk ako obraz.

Ei Wada začal potom spájať televízory videoprehrávačmi a s počítačom, vďaka čomu sa mu podarilo vytvoriť rôzne výšky tónov. Zoradil si pred seba niekoľko kusov starých televízorov s hlbokou obrazovkou a rytmicky na nich hrá.

Jeho jedinečné hudobné nástroje oslovili ľudí a chcú ho vidieť hrať naživo. Ei Wada teda balí „telkáče“ a uteká hrať na rôzne podujatia po Ázii, Austrálii a Európe, kde svojim vystúpením ohuruje publikum.

Pozrite si vo videu nižšie, ako to vyzerá, keď sa z televízora stane hudobný nástroj. Ale doma to radšej neskúšajte, obzvlášť, ak máte tenký televízor.

Autor: Theo
Foto: Youtube


Video k téme
Focus Media


Čo si pamätáte z matematiky?
Otestovalo sa 54122 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

- Sestrička, akú teplotu má pacient.
- Normálnu, pán doktor. Izbovú. 18 stupňov.

 
Virtuálny barAbsolut Blue Moon Absolut Blue Moon
  • 4 cl vodky
  • 4 cl Blue curacca
  • 4 cl ananásového džúsu
  • 1 plátok ananásu
  • ľad