Centrum.sk: Nedeľa, 20.10.2019
meniny má Vendelín
   

Tieto hviezdy napísali pesničky pre iných spevákov a zarobili na tom milióny

31.10.2016 | BeatJam

Napísať hit a posunúť ho inému spevákovi. Myslíte si, že je to hlúposť? Ani náhodou, mnohé hviezdy hudobného neba zarobili obrovský balík aj vďaka tomu, že iný umelec nahral ich pieseň.

10. Kelly Clarkson — 25,6 miliónov eur
Prvá americká Superstar si necháva väčšinu svojich piesní písať niekým iným, ale sama sa stala autorkou pesničiek pre skupinu One Direction.

9. Ryan Tedder — 27 miliónov eur
Spevák skupiny OneRepublic je autorom skladby Halo, jedného z najväčších hitov speváčky Beyoncé.

8. Ed Sheeran — 30,5 miliónov eur
Spevák a gitarista Ed Sheeran, ktorého hviezda i bankové konto stále rastú, je aj úspešným skladateľom. Jeho piesne interpretujú One Direction, Taylor Swift aj Jessie Ware.

7. Bruno Mars: majetok 67 miliónov eur
Bruno Mars patrí taktiež k úspešným skladateľom. Okrem vlastných hitov zložil aj úspešné songy pre Flo Ridu, Justina Biebera, Cee Lo Greena a s božskou Adele spolupracoval pri tvorbe jej hitu All I Ask.

6. Katy Perry: majetok 114 miliónov eur
Aj Katy Perry má svoje skladateľské konto na albumoch svojich kolegov. Autorsky je podpísaná pod piesňami Seleny Gomez, Kelly Clarkson a Iggy Azalea.

5. R. Kelly: majetok 137 miliónov eur
Rapper a spevák je tiež tvorivý. Kvalitné pesničky od neho dostali Britney Spears aj Whitney Houston. Do jeho portfólia patrí aj megahit Michaela Jacksona You Are Not Alone.

5. Pharrell Williams: majetok 137 miliónov eur
Rovnakou hodnotou majetku ako R. Kelly sa môže pýšiť aj spevák Pharrell Williams. Ešte pred tým, než sa sám stal speváckou hviezdou, bol hlavne producentom. Z jeho dielne vyšlo viacero slávnych hitov.

3. The Bee Gees: majetok 122 miliónov eur
Členovia legendárnej kapely The Bee Gees napísali okrem vlastných hitov aj songy pre Tinu Turner (I Will Be There), Dianu Ross (Chain Reaction) i Barbru Streisand (Woman in Love, Guilty).

2. Justin Timberlake: majetok 210 miliónov eur
Justin Timberlake patrí k najlepšie zarábajúcim spevákom súčasnosti, ale ku kvalitnémej sume peňazí sa dostal aj vďaka autorstvu viacerých piesní pre Rihannu a Beyoncé.

1. Lady Gaga: majetok 250 miliónov eur
Keď sa povie Lady Gaga, väčšine ľudí sa vybavia jej šialené kostýmy. Ale pravda je taká, že Lady Gaga je nesmierne talentovaná hudobníčka. Okrem toho, že väčšinu skladieb pre seba si píše sama, zopár piesní posunula aj iným umelcom, napríklad Britney Spears alebo Beyoncé.

Autor: Tatiana
Foto: Business Insider


Focus Media


Poznáte hlavné mestá štátov?
Otestovalo sa 56300 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

- Sestrička, akú teplotu má pacient.
- Normálnu, pán doktor. Izbovú. 18 stupňov.

 
Virtuálny barAbsolut Blue Moon Absolut Blue Moon
  • 4 cl vodky
  • 4 cl Blue curacca
  • 4 cl ananásového džúsu
  • 1 plátok ananásu
  • ľad