Centrum.sk: Nedeľa, 20.10.2019
meniny má Vendelín
   

Tajomný osud Jima Sullivana: spieval o únose mimozemšťanmi, napokon záhadne zmizol

5.11.2016 | BeatJam

Mestečko Roswell v Novom Mexiku bude navždy spojené s legendou o mimozemšťanoch. Dňa 2. júla 1947 sa tu mali nájsť trosky lietajúceho taniera a tento príbeh fascinuje okrem iného aj hudobníkov. Jedným z nich bol aj Jim Sullivan, ktorý však jedného dňa záhadne zmizol.

Prvý album s názvom U.F.O. vydal Jim Sullivan v roku 1969. S úspechom sa však nestretol a nasledujúcich šesť rokov sa hudobník živil hraním v najrôznejších kluboch a krčmách. Súkromný život sa mu rozpadal. Trpel neustálym strachom, že mu niekto ukradne piesne a navyše si vybudoval závislosť na alkohole.

V roku 1975 napokon opustil Los Angeles. Všetky svoje veci napchal do malého Volkswagenu Beetle a vydal sa hľadať šťastie do Nashvillu, ktoré už vtedy nieslo prezývku „mesto hudby". Manželke a deťom povedal, nech za ním prídu, keď sa udomácni a zarobí nejaké peniaze. Vtedy ani netušili, že Jima vidia naposledy.

Matt Sullivan, ktorý so spevákom nie je nijako spriaznený, sa živí vydávaním dávno zabudnutých albumov. Viac než 35 rokov po Jimovom zmiznutí narazil aj na U.F.O., ktoré sa mu tak zapáčilo, že ho podrobil bližšiemu skúmaniu. Album ho zaujal natoľko, že sa kvôli jeho vydaniu rozhodol kontaktovať Jimovu rodinu a známych.

Hoci sa mu podarilo vybaviť, aby mohol U.F.O znovu vydať, nikto mu nevedel povedať, čo presne sa autorovi albumu stalo. Pátranie po osude hudobníka ho zaviedlo až do púšte v Novom Mexiku.

Vo svojich zápiskoch Matt Sullivan píše: „Jim odišiel autom z Los Angeles okolo jednej poobede 4. marca 1975. Na druhý deň sa v skorých ranných hodinách nachádzal neďaleko mestečka Santa Rosa v Novom Mexiku. Zastavili ho policajti a podrobil sa skúške na alkohol. Ako sa ukázalo, bol triezvy. Ubytoval sa v moteli La Mesa, policajné vyšetrovanie však neskôr ukázalo, že v izbe nespal, hoci boli dvere zamknuté zvnútra."

Jimov Volkswagen Beetle našli na ranči asi 30 kilometrov od motela. Svedectvá o tom, či sa s majiteľmi ranča rozprával, sa líšia. Auto však zamkol. Nachádzala sa v ňom jeho peňaženka, gitara, oblečenie, audiokazety, diár a krabica s LP platňami. Hudobníkova rodina sprevádzala policajtov pri pátraní, miestne noviny každý deň uverejňovali jeho fotku, no márne.

Jeden z Jimovych priateľov povedal: „Ak by chcel Jim zmiznúť v púšti a začať nový život niekde inde, určite by si zobral aspoň gitaru. Vďaka nej by hraním na uliciach vždy zarobil aspoň nejaké drobné. Fakt, že ju nechal v aute, ma znepokojil najviac."

Jeho osud sa nikdy nepodarilo objasniť. Mnohí tvrdia, že sa stal obeťou vraždy, alebo sa jednoducho stratil v púšti a zomrel od vyčerpania. Čo ak ale jeho zmiznutie súvisí práve s mimozemšťanmi? O únose bytosťami z vesmíru spieval už na svojom prvom albume, ktorému dal aj príznačný názov. Niektorí jeho bývalí priatelia sú zástancami práve tejto teórie. Ako sa však život Jima Sullivana skutočne skončil sa však zrejme nikdy nedozvieme.

Autor: Liam


Video k téme
Focus Media


Poznáte sexuálne úchylky?
Otestovalo sa 25037 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

- Sestrička, akú teplotu má pacient.
- Normálnu, pán doktor. Izbovú. 18 stupňov.

 
Virtuálny barAbsolut Blue Moon Absolut Blue Moon
  • 4 cl vodky
  • 4 cl Blue curacca
  • 4 cl ananásového džúsu
  • 1 plátok ananásu
  • ľad