Centrum.sk: Utorok, 19.11.2019
meniny má Alžbeta
   

Postmodern Jukebox: Cestujú do minulosti

5.6.2016 | BeatJam

Postmodern Jukebox je skupina hudobníkov, ktorí unikátnym spôsobom popularizujú swing, jazz a iné hudobné štýly 20.storočia. Hity súčasnosti posúvajú do minulosti a prerábajú ich do žánrov, ktoré zapadli prachom. Nám sa ich produkcia veľmi zapáčila, osloví aj vás?

Kapela zobrala do parády najväčšie súčasné komerčné hity od Katy Perry, Taylor Swift, Lady Gaga, Lorde, Justina Biebera a zmenila ich takmer na nespoznanie. Prerobili aj staršie skladby od Radiohead, Ricka Astleyho, ale aj úvodnú skladbu k rozprávke Pokémon, či hlavnú pesničku filmu Titanic.

Piesne v podaní Postmodern Jukebox spracované v štýloch, ktoré boli populárne od začiatku minulého storočia až po 70. roky, videli na YouTube už milióny divákov a vydali zatiaľ 12 albumov. Projekt sa teší veľkej obľube po celom svete, Jukeboxáci už pochodili s vystúpeniami štyri kontinenty.

Postmodern Jukebox (označovaný aj skratkou PMJ) vznikol v roku 2011 z iniciatívy klaviristu Scotta Bradleeho, ktorý je dodnes ústrednou postavou projektov zoskupenia. Hudobníci a speváci okolo neho sa striedajú ako na bežiacom páse, ale nie kvôli nezhodám, len každá skladba vyžaduje iné nástrojové obsadenie a Scott Bradlee sa snaží dať priestor čo najväčšiemu množstvu talentovaných a šikovných hudobníkov. V Jukeboxe sa za päť rokov fungovania vystriedalo viac než 70 hudobníkov.

Každý týždeň si pripraví partička muzikantov novú skladbu, ktorú nahrávajú najčastejšie v Scottovej obývačke, a zverejnia na YouTube. Pozrite si ochutnávku z ich tvorby vo videu, ktoré nájdete o kúsok nižšie.

Autor: Tatiana
Foto: parade.com


Video k téme
Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Žena hovorí mužovi: "Alkohol zdražel." Muž sa zamyslí a hovorí: "Nedá sa nič robiť,musíme jesť menej."

 
Virtuálny barPoľovnícky Likér Poľovnícky Likér
  • 20 g podzemku galgánu
  • 20 g koreňa archangeliky
  • 10 g škorice
  • 10 g muškátového orieška
  • 1 l 70 % alkoholu
  • 1 l cukrového sirupu