Centrum.sk: Utorok, 19.11.2019
meniny má Alžbeta
   

Legendy slovenskej popmusic: Braňo Mojsej

18.9.2016 | BeatJam

Braňo Mojsej je často terčom bulváru a hejterov pre svoje problémy s alkoholom, no my sa pozrieme na jeho kariéru.

Hudobník

Braňo Mojsej sa venuje tvorbe rockovej hudby a na konte má slušný počet singlov, ktorým sa ale nedostal priestor v slovenských rádiách. Z jeho dielne vyšli pesničky Pre tvoje oči, Do vody ma hoď, Pijeme fernet cez internet, Dnes to odpálim, Dnes nemám čas, aj hymna pre hokejové majstrovstvá sveta, ktoré sa v roku 2011 konali na Slovensku – Koľko chceš, toľko dostaneš.

Obrovskou motiváciou je pre Braňa jeho syn Branislav, ktorý sa tiež venuje hudbe. V poslednej dobe spolu často vystupujú, juniorova kapela s názvom Protection sprevádza otca Braňa na jeho vystúpeniach a na oplátku, starý harcovník príde občas oživiť vystúpenie mladých hudobníkov. Braňovou nespornou výhodou je, že dokáže pracovať s publikom, odviazať sa na pódiu a zabaviť prítomných.

Za vrchol hudobníckej kariéry považuje Braňo Mojsej, že v roku 2014 robil predskokana slávnemu Chrisovi Normanovi z kapely Smokie na jeho koncerte v Košiciach.

Televízna kariéra
Do povedomia celej republiky sa dostal v roku 2005, keď spolu s vtedajšou manželkou Norou účinkovali vo vlastnej televíznej realityshow Mojsejovci, kde súťažiaci boli ubytovaní v ich dome na košickom Pereši a víťaz dostal od Mojsejovcov dva milióny korún. Ďalším spoločným televíznym projektom, kde Braňo účinkoval s manželkou Norikou bola relácia o ich živote s názvom Nora a Braňo a následne talkshow Čo na to Mojsejovci, ktorá bežala v rokoch 2007 až 2008.

Na televíznych obrazovkách sa objavil Braňo aj sám v roku 2012 v relácii Terapia Braňa Mojseja, kam mu telefonovali diváci, ktorí sa s ním mohli pozhovárať o čomkoľvek. Keďže relácia chodievala v neskorých večerných hodinách, stávalo sa, že sa do štúdia dovolali osoby pod vplyvom alkoholu, ale Braňo Mojsej ochotne vypočul každého a občas divákom aj zahral na gitare a zaspieval.

Hudobnú tvorbu Braňa Mojseja si môžete pripomenúť prostredníctvom videoklipu k jeho azda najznámejšiemu hitu Pijeme fernet cez internet, ktorý nájdete nižšie.

Autor: Theo
Foto: Profimedia.sk


Video k téme
Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Žena hovorí mužovi: "Alkohol zdražel." Muž sa zamyslí a hovorí: "Nedá sa nič robiť,musíme jesť menej."

 
Virtuálny barPoľovnícky Likér Poľovnícky Likér
  • 20 g podzemku galgánu
  • 20 g koreňa archangeliky
  • 10 g škorice
  • 10 g muškátového orieška
  • 1 l 70 % alkoholu
  • 1 l cukrového sirupu