Centrum.sk: Nedeľa, 20.10.2019
meniny má Vendelín
   

Hudba, ktorá privádza k orgazmu. Je lepšia než sex?

24.1.2017 | BeatJam

Niekto počúva hudbu pri sexe, niekto má obľúbené masturbačné pesničky. Niekedy na rozkoš stačí započúvať sa len do príjemných tónov. Ak zvolíte správne songy, môžete mať orgazmus lepší ako šermovaním v rozkroku.

Hudba pôsobí aj fyzicky

Až 80 percent ľudí dokáže vnímať hudbu aj inak ako ušami. Ide o vlnenie, na ktoré naše telo reaguje zmenou nálady, ale napríklad aj slzami, či husou kožou. Nie je nič nezvyčajné, ak hudba vyvoláva tras, či opojné pocity šťastia, dokonca svalové kontrakcie podobné orgazmu.

Najlepšia séria fotiek: takto vyzerajú ženy pri orgazme

Začína sa vyplavovať dopamín aj hormóny radosti spojené obvykle s túlením sa k milovanej osobe a láskaním. Preto po dobrom hudobnom zážitku môžete byť uspokojený ako po skvelom sexe. Ak nie viac.

Pocity skutočného orgazmu
Najviac pocitov podobných orgazmu a priame dosiahnutie stavov vzrušujúcej extázy spomedzi všetkých diel majstrov vyvoláva Sergej Rachmaninov a jeho klavírny koncert číslo 2. Vedecké štúdie ukázali, že podobné odozvy však môžu mať aj niektoré popové a folkové skladby. Koniec koncov extáza spôsobená pravidelným udieraním do bubnov bola súčasťou rôznych šamanských rituálov.

V súčasnosti je možné zmenené stavy vedomia pozorovať aj na diskotékach a koncertoch vážnej hudby. Isté vysoké tóny violončela dokonca priamo rezonujú s našim telom, čo vyvoláva typickú husiu kožu. Pravdou však je, že na to, aby človek zažíval hudobné orgazmy musí byť empatický a vnímavý. Štúdie však hovoria, že tento spôsob rozkoše dokáže zachytiť 50 až 80 percent populácie.

Nezanevrite na klasiku
S hudbou sa nám často zvyknú spájať aj rôzne spomienky, pri ktorých sme ju počuli. Napríklad príjemná večera, dobrý sex a podobne. Je to preto, že náš mozog si spolu s nimi zapíše práve aj zvukové vlny. Moderná produkcia je v tomto rovnako spoľahlivá ako klasika, ale tá má ešte o pár bonusov viac. Pri komerčnej hudbe málokedy zažívajú ľudia doslova vytrženie, pri klavírnych skladbách najčastejšie dosahujú pocity podobné orgazmu.

Klasici rozhodne vedeli ako na baby, dokázali s nimi divy aj iným ako vlastnými nástrojmi. Vážna hudba tak nie je nadarmo skvelou kulisou k romantickému rande. Ženy sú totiž omnoho citlivejšie aj emocionálnejšie tvory a preto na ne aj hudba vplýva omnoho intenzívnejšie. Môžete ich tak ľahko predpripraviť, na chvíle, keď budete hrať prvé husle už vy.

Autor: Marcos


Video k téme
Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

- Sestrička, akú teplotu má pacient.
- Normálnu, pán doktor. Izbovú. 18 stupňov.

 
Virtuálny barAbsolut Blue Moon Absolut Blue Moon
  • 4 cl vodky
  • 4 cl Blue curacca
  • 4 cl ananásového džúsu
  • 1 plátok ananásu
  • ľad